Portwest Kurtka oddychająca Orkney 3 w 1 – S532

272,35 zł netto334,99 zł brutto

Kurtka Portwest Orkney S532 to zestaw 3 w 1: wodoodporna powłoka z nylonu Ottoman z klejonymi szwami i odpinany polar 280 g. Spełnia EN 343 klasa 3:2 (WP 10 000 mm), czyli chroni przed deszczem i wiatrem w pracy na zewnątrz. Polar można nosić osobno w suchy, chłodny dzień.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Kurtka oddychająca Orkney 3 w 1 - S532

RozmiarCena / szt.Ilość
S 272,35 zł netto334,99 zł brutto
M 272,35 zł netto334,99 zł brutto
L 272,35 zł netto334,99 zł brutto
XL 272,35 zł netto334,99 zł brutto
2XL 272,35 zł netto334,99 zł brutto
3XL 272,35 zł netto334,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

SKU: S532 Kategorie: , Znacznik: Marka:
Specyfikacja produktu
Kod produktu S532
Marka Portwest
Kategoria Kurtki wielofunkcyjne, Ochrona przed niepogodą
Normy i certyfikaty EN 343 Class 3:2 X (WP 10,000mm, MVP 5,000g/m2/24hr)
Materiał Materiał wierzchni: 100% oddychający nylon Ottoman z powleczeniem PU 170g; Zobacz dodatkowe informacje o materiale wierzchnim: Ramiona/Rękawy: 100% Nylon Ottoman, powleczenie oddychające PU, 160g; Dodatkowe informacje o materiale podszewki: Górna część ciała: 100% Poliester siatka, 60 g Dolna część ciała, rękawy i kaptur: 100% Poliester Taffeta, 52g; Tkanina kontrastowa: 100% oddychajacy nylon Dobby z powleczeniem PU; Wypinane ocieplenie: Polar poliestrowy 100% niemechacący się 280g
Gramatura 170 g/m²
Kraj produkcji Chiny
Pielęgnacja Pranie delikatne w temp. 40°C; Nie wybielać; Nie wirować; Suszyć rozwieszone bez wyżymania w cieniu; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 6
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL
Kolory Czerwony, Granatowy, Szary

Kurtka Portwest Orkney S532 to wielofunkcyjna kurtka 3 w 1 do pracy na zewnątrz w deszczu, wietrze i chłodzie. Zewnętrzna powłoka z oddychającego nylonu Ottoman z powleczeniem PU ma klejone szwy i spełnia EN 343 klasa 3:2. Wypinany polar 280 g działa jako osobna kurtka na suche, chłodne dni.

Konstrukcja i materiały

Kurtka składa się z dwóch warstw łączonych zamkiem: powłoki przeciwdeszczowej i polaru. Powłokę można nosić samodzielnie, gdy jest cieplej, a z polarem w chłodne miesiące. Jedna kurtka obsługuje więc większą część roku.

  • Materiał wierzchni: 100% nylon Ottoman z powleczeniem PU, 170 g (rękawy: 160 g), wodoodporny, wiatroszczelny i oddychający.
  • Podszewka: siatka poliestrowa 60 g w górnej części ciała, taffeta poliestrowa 52 g w dolnej części, rękawach i kapturze.
  • Wypinane ocieplenie: polar poliestrowy 280 g, niemechacący się.
  • Szwy klejone, a wykończenie tkaniny sprawia, że woda spływa z powierzchni.
  • Składany kaptur, ochrona podbródka, dwustronny zamek i regulacja w pasie.
  • Siedem kieszeni, w tym zapinane na zamki i kieszeń na telefon.

Chłodząca siatka w górnej części podszewki poprawia odprowadzanie wilgoci przy ruchu. To ważne przy pracy fizycznej, bo kurtka nieprzepuszczająca pary szybko zamienia się w saunę.

Normy i co oznaczają w praktyce

Kurtka ma oznaczenie EN 343 Class 3:2 X. Norma dotyczy odzieży chroniącej przed deszczem, śniegiem, mgłą i wilgocią z podłoża.

  • Klasa 3 (WP 10 000 mm) to najwyższa klasa wodoszczelności w tej normie. Dotyczy tkaniny i szwów.
  • Klasa 2 (MVP 5 000 g/m²/24 h) opisuje przepuszczalność pary wodnej, czyli oddychalność. Przy intensywnym wysiłku nadal odczujesz wilgoć od środka.
  • X oznacza, że danego parametru nie badano lub nie deklarowano.

To odzież przeciwdeszczowa i wiatroszczelna. Nie jest to odzież ostrzegawcza (EN ISO 20471) ani ochrona przed ogniem, łukiem czy chemią. Na drogach i torach potrzebna jest osobna odzież o wysokiej widoczności.

Zastosowanie i dobór

Kurtka pasuje do stanowisk, na których pracuje się na otwartej przestrzeni przez cały rok: budownictwo, logistyka i place składowe, utrzymanie terenów, serwis techniczny, transport. Sprawdzi się też u kierowników i kontrolerów, którzy często przechodzą z hali na zewnątrz.

Dostępne kolory: czerwony, granatowy i szary. Rozmiary: S, M, L, XL, XXL, XXXL i 4XL, kroju regular. Tabela producenta podaje obwód klatki piersiowej dla rozmiaru M 126 cm, dla L 134 cm, a długość pleców M to 83 cm. Dobierz rozmiar z uwzględnieniem odzieży noszonej pod spodem.

Zamówienia dla firm

Przy rozmiarówce S–4XL w kroju regular i obwodzie klatki piersiowej 126 cm w rozmiarze M warto zebrać od zespołu rozmiary z uwzględnieniem odzieży noszonej pod spodem, zwłaszcza gdy pod kurtką ma się mieścić gruby polar lub bluza. Kurtkę 3 w 1 dobrze łączyć z odzieżą ostrzegawczą na stanowiskach przy ruchu pojazdów, bo sama nie ma oznaczenia EN ISO 20471. Przygotowujemy indywidualną wycenę, zwykle w ciągu 24 h, wystawiamy faktury VAT, ustalamy rabaty w wycenie i doradzamy w doborze rozmiarów, także przy zamówieniach cyklicznych dla nowych pracowników. Znakowanie logo (nadruk termotransferowy) jest możliwe na wycenę. Napisz do nas, aby poprosić o wycenę lub ustalić stałą współpracę.

Najczęstsze pytania

Czy polar z kurtki S532 można nosić osobno?

Tak. Polar 280 g jest zapinany na zamek i odpinany. Producent opisuje go jako kurtkę na chłodne, ale suche warunki, bo sam nie chroni przed deszczem.

Co oznacza EN 343 Class 3:2 X?

Klasa 3 to wodoszczelność (WP 10 000 mm), klasa 2 to przepuszczalność pary wodnej (MVP 5 000 g/m²/24 h). X oznacza parametr niebadany lub niedeklarowany.

Czy kurtka zastąpi odzież ostrzegawczą?

Nie. S532 nie ma oznaczenia EN ISO 20471, więc nie nadaje się tam, gdzie wymagana jest wysoka widoczność.

Jak prać kurtkę?

Według producenta: delikatnie w 40°C, bez wybielania i wirowania, suszyć rozwieszoną w cieniu, nie prasować, nie czyścić chemicznie.

Normy i certyfikaty

  • EN 343 Class 3:2 X (WP 10,000mm, MVP 5,000g/m2/24hr)

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Czerwony, Granatowy, Szary

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL3XL4XL
Obwód klatki piersiowej (cm)118126134142150158166
Szerokość dołu (cm)118126134142150158166
Długość od kołnierza do mankietu (cm)82838485868788
Długość pleców (cm)81828384858688
Szerokość dołu (bez rozciągania) (cm)114122130138146152160
Długość pleców (środek) (cm)72727272727272

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Kurtka oddychająca Orkney 3 w 1 S532 Portwest
Portwest Kurtka oddychająca Orkney 3 w 1 – S532
272,35 zł netto334,99 zł brutto