Portwest Kurtka Sealtex Ocean – S250

141,46 zł netto173,99 zł brutto

Kurtka przeciwdeszczowa Portwest Sealtex Ocean S250 to granatowa kurtka z powlekanej dzianiny (95% PVC, 5% PU, 310 g) przeznaczona do pracy na deszczu. Ma zgrzewane szwy, kaptur z daszkiem i klasyfikację EN 343 Klasa 4:1 X (WP 5 000 mm). Dostępna w rozmiarach S–XXL.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Kurtka Sealtex Ocean - S250

Kolor: Granatowy

RozmiarCena / szt.Ilość
S 141,46 zł netto173,99 zł brutto
M 141,46 zł netto173,99 zł brutto
L 141,46 zł netto173,99 zł brutto
XL 141,46 zł netto173,99 zł brutto
2XL 141,46 zł netto173,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

Specyfikacja produktu
Kod produktu S250
Marka Portwest
Kategoria Kurtki przeciwdeszczowe, Ochrona przed niepogodą
Normy i certyfikaty EN 343 Class 4:1 X (WP 5,000mm)
Materiał Materiał wierzchni: Sealtex Ocean: 95% PVC, 5% PU 310g
Gramatura 310 g/m²
Kraj produkcji Mjanma
Pielęgnacja Pranie delikatne w temp. 40°C; Nie wybielać; Nie wirować; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 16
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL
Kolory Granatowy

Kurtka przeciwdeszczowa Portwest Sealtex Ocean S250 to odzież ochronna przed deszczem, wykonana z miękkiej, elastycznej dzianiny powlekanej (95% PVC, 5% PU, 310 g). Ma zgrzewane szwy, kaptur z daszkiem i podwójną listwę. Producent klasyfikuje ją według EN 343 jako Klasa 4:1 X (WP 5 000 mm). Dostępna w kolorze granatowym, w rozmiarach S–XXL.

Konstrukcja i materiał

Sealtex Ocean to według producenta bardzo miękka dzianina powlekana, pozbawiona sztywności typowej dla materiałów z PCV. Dzianinowy podkład podnosi komfort noszenia. Wodoodporność wynika z materiału oraz zgrzewanych szwów, które ograniczają przenikanie wody w miejscach połączeń. Wykończenie powierzchni sprawia, że woda spływa po tkaninie.

  • Kaptur z daszkiem, ściągany sznurkiem i z regulacją.
  • Dwustronny zamek z tworzywa sztucznego, pełne zapięcie na rzep i podwójna listwa kryjąca.
  • Mankiety regulowane napami oraz wewnętrzny elastyczny mankiet.
  • Pranie delikatne w 40°C, bez wybielania, wirowania, prasowania i czyszczenia chemicznego; suszenie w pozycji rozwieszonej bez wyżymania.

Normy i co oznaczają w praktyce

EN 343 dotyczy odzieży chroniącej przed deszczem, śniegiem i wilgocią. W zapisie 4:1 X pierwsza cyfra to klasa wodoszczelności (WP 5 000 mm), druga to klasa oporu pary wodnej (1), a X oznacza, że pozycja nie została zbadana lub nie dotyczy. Kurtka jest środkiem ochrony indywidualnej kategorii I (deklaracja UE według rozporządzenia 2016/425, EN 343 w wersji z 2019 r.).

Klasa 1 oporu pary wodnej oznacza najniższy poziom tego parametru w normie, więc przy ciężkiej pracy fizycznej trzeba liczyć się z gromadzeniem wilgoci pod kurtką. Kurtka nie jest odzieżą ostrzegawczą (EN ISO 20471) ani nie chroni przed chemikaliami, ogniem czy łukiem elektrycznym.

Zastosowanie i dobór

Kurtka pasuje do prac na zewnątrz w deszczu: budownictwo, utrzymanie terenów zielonych, służby komunalne, logistyka, porty i stocznie. Nie zastępuje odzieży o podwyższonej widoczności tam, gdzie ryzyko wymaga EN ISO 20471. Dobór rozmiaru oprzyj na tabeli producenta (obwód klatki piersiowej w cm):

Rozmiar S M L XL XXL
Obwód klatki piersiowej 114 122 130 138 146
Długość od karku do dołu 83 84 85 86 87

Wymiary dotyczą gotowej kurtki, więc uwzględnij odzież noszoną pod spodem.

Zamówienia dla firm

Przy rozmiarówce S–XXL opartej na obwodzie klatki piersiowej (od 114 do 146 cm) warto zmierzyć pracowników razem z odzieżą noszoną pod spodem, bo wymiary w tabeli dotyczą gotowej kurtki. Tam, gdzie ryzyko wymaga widoczności, połącz ją z odzieżą ostrzegawczą EN ISO 20471, a my pomożemy dobrać cały zestaw dla stanowisk. Indywidualną wycenę dla firmy przygotowujemy zwykle w ciągu 24 h, wystawiamy fakturę VAT, a rabaty ustalamy w wycenie; możliwe są też zamówienia cykliczne i stała współpraca. Napisz do nas, podając liczbę osób i rozkład rozmiarów, a przygotujemy ofertę.

Najczęstsze pytania

Co oznacza WP 5 000 mm w kurtce S250?

To wartość wodoszczelności podana przez producenta w klasyfikacji EN 343, odpowiadająca klasie 4 ochrony przed przenikaniem wody.

Czy kurtka jest dobra do ciężkiej pracy fizycznej?

Klasa 1 oporu pary wodnej to najniższy poziom w normie, więc przy dużym wysiłku wilgoć może zostawać pod kurtką. Przy lżejszej pracy w deszczu to rozwiązanie wystarczające.

Czy kurtkę można prać?

Tak, producent dopuszcza pranie delikatne w 40°C bez wirowania i wybielania. Suszyć rozwieszoną, bez wyżymania.

Czy kurtka S250 zastąpi odzież ostrzegawczą?

Nie. Kurtka nie jest odzieżą ostrzegawczą (EN ISO 20471) i nie zastępuje odzieży o podwyższonej widoczności tam, gdzie wymaga tego ryzyko na stanowisku.

Normy i certyfikaty

  • EN 343 Class 4:1 X (WP 5,000mm)

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Granatowy

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL
Obwód klatki piersiowej (cm)114122130138146
Szerokość dołu (cm)114122130138146
Długość od kołnierza do mankietu (cm)8283848586
Długość od karku do dołu (cm)8384858687
Obwód szyi (cm)57,458,76061,362,6
Obwód bicepsa (cm)6365676971

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Kurtka Sealtex Ocean S250 Portwest
Portwest Kurtka Sealtex Ocean – S250
141,46 zł netto173,99 zł brutto