Portwest Kurtka 3 w 1 Radial – S553

300,80 zł netto369,99 zł brutto

Kurtka 3 w 1 Portwest Radial S553 ma wodoodporną powłokę z klejonymi szwami (EN 343 klasa 3:2 X) i wypinany polar 280 g, który można nosić osobno. Jest wiatroszczelna, ma składany kaptur i sześć kieszeni. Rozmiary XS–6XL, kolory czarny i granatowy.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Kurtka 3 w 1 Radial - S553

RozmiarCena / szt.Ilość
XS 300,80 zł netto369,99 zł brutto
S 300,80 zł netto369,99 zł brutto
M 300,80 zł netto369,99 zł brutto
L 300,80 zł netto369,99 zł brutto
XL 300,80 zł netto369,99 zł brutto
2XL 300,80 zł netto369,99 zł brutto
3XL 300,80 zł netto369,99 zł brutto
4XL 300,80 zł netto369,99 zł brutto
5XL 300,80 zł netto369,99 zł brutto
6XL 300,80 zł netto369,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

SKU: S553 Kategorie: , Znacznik: Marka:
Specyfikacja produktu
Kod produktu S553
Marka Portwest
Kategoria Kurtki wielofunkcyjne, Ochrona przed niepogodą
Normy i certyfikaty EN 343 Class 3:2 X (WP 10,000mm, MVP 15,000g/m2/24hr) • EN ISO 13688
Materiał Materiał wierzchni: 100% Mikrofibra poliestrowa, powleczenie PU 130g; Dodatkowe informacje o materiale podszewki: Górna część ciała: 100% Siatka poliestrowa, 65g Dolna część ciała i Rękawy: 100% Poliester Taffeta 190T, 60g; Tkanina kontrastowa: 600D Industry: 100% Poliester 600D Oxford z powleczeniem PU; Wypinane ocieplenie: Polar 100% Poliester 280g
Gramatura 130 g/m²
Kraj produkcji Mjanma
Pielęgnacja Pranie delikatne w temp. 40°C; Nie wybielać; Nie wirować; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 8
Dostępne rozmiary XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL, 6XL
Kolory Czarny, Granatowy

Kurtka 3 w 1 Portwest Radial S553 to wodoodporna kurtka robocza z wypinanym polarem, przeznaczona do pracy na zewnątrz w deszczu i wietrze. Powłoka zewnętrzna z mikrofibry poliestrowej ma klejone szwy i klasę 3:2 wg EN 343. Polar 280 g można zapiąć do środka albo nosić samodzielnie, więc jedna kurtka obejmuje kilka warunków pogodowych.

Konstrukcja: powłoka, polar i wykończenie

S553 składa się z dwóch części łączonych zamkiem. Zewnętrzna kurtka chroni przed wodą i wiatrem. Wewnętrzna bluza polarowa ociepla i po wypięciu działa jak osobna kurtka. W cieple wystarczy sama powłoka, w chłodzie dopina się polar. Wierzchnia tkanina jest powleczona poliuretanem, a szwy są klejone, więc woda nie przenika przez przeszycia. Wykończenie Texpel Splash Eco, wolne od PFAS, powoduje, że woda spływa z powierzchni.

  • Materiał wierzchni: 100% mikrofibra poliestrowa z powleczeniem PU, 130 g.
  • Wzmocnienia: panele z poliestru Oxford 600D z powleczeniem PU, odporne na przetarcie.
  • Podszewka: siatka poliestrowa 65 g w górnej części, tafta poliestrowa 190T 60 g w dolnej części i rękawach.
  • Wypinane ocieplenie: polar 100% poliester, 280 g.
  • Zamki: wodoodporne; z przodu listwa osłaniająca zamek.
  • Regulacja: mankiety na rzep, pas i dolna krawędź.
  • Kaptur: składany, chowany, kołnierz podszyty polarem.
  • Kieszenie: sześć, część zapinana na zamek, w tym ukryta kieszeń na telefon.

Normy i co oznaczają w praktyce

EN 343 klasa 3:2 X dotyczy odzieży chroniącej przed deszczem, śniegiem i wilgocią. Pierwsza cyfra (3) to wodoodporność w najwyższej z trzech klas. Producent podaje słup wody 10 000 mm. Druga cyfra (2) opisuje oddychalność, czyli odprowadzanie wilgoci spod kurtki. Producent podaje paroprzepuszczalność 15 000 g/m²/24 h. Litera X oznacza, że trzeciego parametru nie określono.

EN ISO 13688:2013 to norma ogólna dla odzieży ochronnej: obejmuje m.in. nieszkodliwość materiałów, zmiany wymiarów po praniu i znakowanie rozmiaru. Nie jest to odrębna ochrona przed zagrożeniem.

Kurtka nie ma klasy EN ISO 20471, więc nie zastępuje odzieży ostrzegawczej przy ruchu pojazdów. Nie jest też odzieżą trudnopalną ani spawalniczą i nie chroni przed chemikaliami czy przecięciem.

Zastosowanie i dobór

S553 pasuje do pracowników terenowych, kierowców, magazynierów na rampach, służb komunalnych, ochrony obiektów i techników serwisowych. Sportowy krój i dwa kolory, czarny i granatowy, sprawdzają się też u osób, które mają kontakt z klientem. Polar daje ciepło w średnim chłodzie. W mrozie potrzebna jest dodatkowa warstwa pod spodem.

Rozmiary obejmują zakres od XS do 6XL, krój regular. Producent podaje m.in. obwód klatki piersiowej połowy kurtki od 53,5 cm (XS) do 85 cm (6XL) oraz długość pleców od 76 do 85 cm. Przed zamówieniem większej partii porównaj pomiary pracowników z pełną tabelą producenta, bo kurtka z polarem w środku jest ciaśniejsza.

Zamówienia dla firm

Przy S553 rozmiar warto dobierać do wersji z wpiętym polarem, bo wtedy kurtka jest ciaśniejsza. Przy zamówieniu dla zespołu porównaj pomiary pracowników z tabelą producenta (XS–6XL) i w razie wątpliwości weź większy rozmiar. Kurtkę dobrze łączyć z odzieżą ostrzegawczą na stanowiskach z ruchem pojazdów, bo sama nie ma klasy EN ISO 20471.

Wystawiamy fakturę VAT, a indywidualną wycenę dla firmy przygotowujemy zwykle w ciągu 24 h; rabaty ustalamy w wycenie, a przy regularnych dostawach możliwe są zamówienia cykliczne. Pomagamy też w doborze rozmiarów i uzupełniających środków ochrony. Na wycenę możliwe jest znakowanie logo firmy metodą nadruku termotransferowego. Napisz do nas, jeśli chcesz zapytać o wycenę lub stałą współpracę.

Najczęstsze pytania

Czy kurtka S553 jest w pełni wodoszczelna?

Ma klasę 3 wodoodporności wg EN 343, klejone szwy i wodoodporne zamki. Producent podaje słup wody 10 000 mm. To odzież przeciwdeszczowa do pracy na zewnątrz, nie do pracy w zanurzeniu.

Czy polar można nosić osobno?

Tak. Interaktywny polar 280 g wypina się z kurtki i działa jako samodzielna kurtka, a zewnętrzna powłoka jest używana bez ocieplenia w cieplejsze dni.

Czy S553 nadaje się na drogę lub plac budowy z ruchem pojazdów?

Nie samodzielnie. Kurtka nie ma klasy EN ISO 20471 i jest czarna lub granatowa. Na stanowiskach z ruchem pojazdów potrzebna jest odzież ostrzegawcza.

Jak dobrać rozmiar kurtki S553 do pracowników, jeśli polar będzie noszony w środku?

Kurtka z wpiętym polarem jest ciaśniejsza, więc porównaj pomiary pracowników z pełną tabelą producenta. Przy rozmiarach granicznych rozważ większy numer, szczególnie gdy pod spodem noszona jest dodatkowa warstwa.

Normy i certyfikaty

  • EN 343 Class 3:2 X (WP 10,000mm, MVP 15,000g/m2/24hr)
  • EN ISO 13688

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Czarny, Granatowy

Rozmiar

XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL, 6XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarXSSMLXLXXL3XL4XL5XL6XL
Otwór na ramię (cm)53,55760,56467,57174,57881,585
Szerokość dołu (bez rozciągania) (cm)51,55558,56265,56972,57679,583
Długość od kołnierza do mankietu (cm)79,58182,58485,58788,59091,593
Długość pleców (cm)76777879808182838485
Szerokość klatki piersiowej (cm)49,55356,56063,56770,57477,581
Szerokość dołu (bez rozciągania) (cm)49,55356,56063,56770,57477,581
Długość od kołnierza do mankietu (cm)77787980828485,58889,591
Długość pleców (cm)72727273737374747475

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Kurtka 3 w 1 Radial S553 Portwest
Portwest Kurtka 3 w 1 Radial – S553
300,80 zł netto369,99 zł brutto