Portwest Softshell WX3 – T750

213,81 zł netto262,99 zł brutto

Softshell Portwest T750 z linii WX3 to trójwarstwowa bluza robocza z laminatu poliestru z elastanem i mikropolaru 310 g, o wodoodporności 8000 mm i paroprzepuszczalności 3000 g/m²/24 h. Ma 10 kieszeni, dwustronny zamek Ezee, wentylację na plecach i odblaskową lamówkę. Przeznaczona do pracy w terenie przy wietrze i przelotnych opadach, nadaje się do znakowania logo.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Softshell WX3 - T750

RozmiarCena / szt.Ilość
S 213,81 zł netto262,99 zł brutto
M 213,81 zł netto262,99 zł brutto
L 213,81 zł netto262,99 zł brutto
XL 213,81 zł netto262,99 zł brutto
2XL 213,81 zł netto262,99 zł brutto
3XL 213,81 zł netto262,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

SKU: T750 Kategorie: , Znaczniki: , Marka:
Specyfikacja produktu
Kod produktu T750
Marka Portwest
Kategoria Kurtki softshell, Ochrona przed niepogodą
Normy i certyfikaty Waterproof/Breathability (WP 8,000mm, MVP 3,000g/m2/24hr)
Materiał Materiał wierzchni: 94% Poliester, 6% Elastan laminowany z 100% poliestrowym mikropolarem (3L) 310g
Gramatura 310 g/m²
Kraj produkcji Bangladesz
Pielęgnacja Pranie delikatne w temp. 30°C; Nie wybielać; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 18
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL
Kolory Głęboka Czerwień, Szary

Softshell Portwest T750 z linii WX3 to trójwarstwowa bluza robocza z laminatu poliestru z elastanem i mikropolaru (310 g), przeznaczona do pracy w terenie przy wietrze i przelotnych opadach. Tkanina ma deklarowaną wodoodporność 8000 mm i paroprzepuszczalność 3000 g/m²/24 h. Zatrzymuje wiatr, a przy wysiłku nie zamienia się w worek foliowy.

Materiał i konstrukcja bluzy

Warstwa zewnętrzna to 94% poliestru i 6% elastanu, więc materiał lekko się rozciąga przy schylaniu i sięganiu nad głowę. Od środka jest laminowany ze 100% poliestrowym mikropolarem. Taki układ 3L daje ciepło bez osobnej podpinki i zostaje cieńszy niż kurtka ocieplana. Powierzchnię pokrywa wykończenie odpychające wodę, które producent opisuje jako przyjazne dla środowiska: krople spływają, zamiast wsiąkać.

  • Materiał: 94% poliester, 6% elastan, laminat z mikropolarem 100% poliester, gramatura 310 g.
  • Wodoodporność WP 8000 mm, paroprzepuszczalność MVP 3000 g/m²/24 h.
  • 10 kieszeni, w tym kieszeń na klatce zapinana na zamek, kieszeń na telefon i kieszeń na rękawie.
  • Dwustronny zamek Ezee z osłoną podbródka; każdy zamek ma uchwyt ułatwiający chwyt w rękawicach.
  • Wentylacja na plecach, elastyczne mankiety, profilowane rękawy i łokcie.
  • Odblaskowa lamówka i kontrastowe wykończenia, wzmocnione szwy w miejscach naprężeń.
  • Kolory: szary i głęboka czerwień; rozmiary S–5XL, krój regularny.

Parametry pogodowe i co oznaczają w praktyce

T750 nie jest środkiem ochrony indywidualnej i producent nie podaje dla niej norm EN. Jedyne deklarowane parametry dotyczą tkaniny. WP 8000 mm to wysokość słupa wody, którą materiał wytrzymuje bez przecieku. W praktyce oznacza to ochronę przed mżawką, krótkim deszczem i śniegiem. MVP 3000 g/m²/24 h opisuje, ile pary wodnej tkanina przepuszcza na zewnątrz. To wartość umiarkowana, wystarczająca przy chodzeniu i pracy fizycznej w chłodzie.

Producent nie deklaruje zgodności z EN 343, więc bluzy nie traktuj jako ubrania przeciwdeszczowego na wielogodzinną ulewę. Odblaskowa lamówka poprawia widoczność, ale to nie jest odzież ostrzegawcza według EN ISO 20471. Na drogach, torach i placach z ruchem maszyn potrzebna jest certyfikowana kamizelka lub kurtka ostrzegawcza.

Zastosowanie i dobór

Bluza sprawdza się jako wierzchnia warstwa jesienią i wiosną lub jako warstwa pod kurtkę zimą. Pasuje do serwisów technicznych, ekip instalacyjnych, magazynów z otwieranymi bramami, utrzymania terenów zieleni i obsługi klienta w terenie. Dziesięć kieszeni przyda się tam, gdzie pracownik nosi telefon, skaner, notes i drobne narzędzia.

T750 nie nadaje się do spawania, prac przy otwartym ogniu ani tam, gdzie wymagana jest odzież trudnopalna lub antyelektrostatyczna. Poliester i elastan topią się w kontakcie z iskrą i gorącym metalem. Nie zastąpi też odzieży chroniącej przed chemikaliami.

Tabela producenta dla rozmiarów S–3XL podaje obwód klatki piersiowej ciała od 96 do 140 cm i długość kurtki 74–76 cm. Pracownikom noszącym pod spodem grubszy polar zwykle wybiera się rozmiar większy. Pielęgnacja: pranie delikatne w 30°C, bez wybielania, prasowania i czyszczenia chemicznego, suszenie na wieszaku.

Zamówienia dla firm

Przy zamówieniu softshellu T750 dla całego zespołu warto od razu ustalić, kto nosi bluzę z grubszym polarem pod spodem, bo tym osobom zwykle dobiera się rozmiar większy; rozmiarówka S–5XL w kroju regularnym pozwala to rozpisać bez trudu. Bluzę można połączyć ze spodniami roboczymi, a dla pracowników w ruchu pojazdów dołożyć certyfikowaną odzież ostrzegawczą, bo odblaskowa lamówka jej nie zastępuje. Ten model możemy oznaczyć nadrukiem logo (termotransfer), na wycenę. Indywidualną wycenę z fakturą VAT przygotowujemy zwykle w ciągu 24 h, rabaty ustalamy w ofercie, a przy stałej współpracy realizujemy zamówienia cykliczne i doradzamy w doborze. Napisz do nas, a przygotujemy ofertę dla Twojej firmy.

Najczęstsze pytania

Czy softshell T750 wystarczy na deszcz?

Na mżawkę i krótkie opady tak, bo tkanina ma wodoodporność 8000 mm. Na całodzienną pracę w ulewie lepsza jest kurtka przeciwdeszczowa z deklaracją EN 343.

Czy można na tej bluzie umieścić logo firmy?

Tak. To odzież robocza bez certyfikatu ostrzegawczego czy trudnopalnego, a producent poleca ją do personalizacji. Nadruk (termotransfer) wyceniamy indywidualnie.

Czy odblaskowa lamówka zastępuje kamizelkę ostrzegawczą?

Nie. Lamówka jest elementem dodatkowym, a T750 nie spełnia EN ISO 20471. Przy ruchu pojazdów pracownik potrzebuje certyfikowanej odzieży ostrzegawczej.

Jaki rozmiar wybrać, gdy pracownik nosi pod bluzą grubszy polar?

Zwykle wybiera się wtedy rozmiar większy niż wynika z samego obwodu klatki piersiowej. Wymiary porównaj z tabelą producenta, np. S to 96 cm, M 104 cm, L 112 cm, XL 124 cm.

Normy i certyfikaty

  • Waterproof/Breathability (WP 8,000mm, MVP 3,000g/m2/24hr)

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Głęboka Czerwień, Szary

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXL2XL3XL
Obwód klatki piersiowej (cm)96104112124132140
Obwód klatki piersiowej (cm)108116124136144152
Długość rękawa (cm)848586878889
Długość kurtki (cm)747474757576
Obwód bicepsa (cm)434547495153
Obwód szyi (cm)515253545556

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Softshell WX3 T750 Portwest
Portwest Softshell WX3 – T750
213,81 zł netto262,99 zł brutto