Portwest Ogrodniczki malarskie Bolton – S810

107,31 zł netto131,99 zł brutto

Ogrodniczki malarskie Portwest Bolton S810 to białe spodnie z napierśnikiem z wykurczonej bawełny 305 g/m², przeznaczone do prac malarskich i wykończeniowych. Mają kieszenie na nakolanniki wkładane od dołu, ukrytą kieszeń na telefon i wzmocnione przeszycia, a w zestawie z nakolannikami S156 spełniają EN 14404 Type 2 Level 0.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Ogrodniczki malarskie Bolton - S810

Kolor: Biały

RozmiarCena / szt.Ilość
XS 107,31 zł netto131,99 zł brutto
S 107,31 zł netto131,99 zł brutto
M 107,31 zł netto131,99 zł brutto
L 107,31 zł netto131,99 zł brutto
XL 107,31 zł netto131,99 zł brutto
2XL 107,31 zł netto131,99 zł brutto
3XL 107,31 zł netto131,99 zł brutto
4XL 107,31 zł netto131,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

SKU: S810 Kategorie: , Znacznik: Marka:
Specyfikacja produktu
Kod produktu S810
Marka Portwest
Kategoria Odzież robocza, Ogrodniczki robocze
Normy i certyfikaty EN 14404: 2004 + A1: 2010 Type 2 Level 0 (When used in combination with S156)
Materiał Materiał wierzchni: Kingsmill Bawełna: 100% Bawełna 305g
Gramatura 305 g/m²
Kraj produkcji Bangladesz
Pielęgnacja Pranie w procesie normalnym w temp. 60°C; Nie wybielać; Nie wirować; Suszyć w rozwieszeniu; Temperatura prasowania max 150°C; Profesjonalne czyszczenie chemiczne, tetrachloroeten, proces normalny
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 16
Dostępne rozmiary XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL
Kolory Biały

Ogrodniczki malarskie Portwest Bolton S810 to białe spodnie z napierśnikiem ze 100% wykurczonej bawełny o gramaturze 305 g/m², przeznaczone do pracy malarzy, tynkarzy i ekip wykończeniowych. Gęsta tkanina zatrzymuje plamy z farb i lakierów, a kieszenie na nakolanniki pozwalają dodać ochronę kolan przy pracy w klęku. Ogrodniczki są odzieżą roboczą, nie chronią przed chemią ani przed ogniem.

Materiał i konstrukcja

Tkanina wierzchnia to bawełna Kingsmill, 100% bawełny, 305 g/m². Producent wykurcza ją przed szyciem, więc po praniu w 60°C ogrodniczki mają zachować wymiary. Białą barwę łatwo ocenić pod kątem zabrudzenia i zmienić odzież na czystą, zanim ślady farby trafią na świeżo malowaną powierzchnię.

  • 8 kieszeni, w tym kieszeń na piersi i kieszeń na drobne narzędzia zapinane na zamek błyskawiczny.
  • Tylna kieszeń, kieszeń na przepustkę i ukryta kieszeń na telefon.
  • Kieszenie na nakolanniki z dolnym wkładem, więc wkładki zakłada się bez zdejmowania ogrodniczek.
  • Wzmocnione przeszycia w miejscach największego naprężenia.
  • Pranie w pralce w 60°C, bez wybielania i bez wirowania, suszenie w rozwieszeniu, prasowanie do 150°C.

Normy i co oznaczają w praktyce

Producent podaje dla S810 normę EN 14404:2004+A1:2010 Type 2 Level 0, ale tylko w połączeniu z nakolannikami S156. Same ogrodniczki bez tych wkładek nie dają ochrony kolan zgodnej z tą normą. EN 14404 dotyczy ochraniaczy kolan do pracy w pozycji klęczącej. Poziom 0 oznacza, że nie deklaruje się odporności ochraniacza na przebicie. Przy pracy w miejscu z ostrymi odłamkami, np. na gruzie, pracodawca powinien dobrać nakolanniki o wyższych parametrach.

Ogrodniczki nie mają norm dla odzieży ostrzegawczej, antystatycznej, trudnopalnej ani chroniącej przed chemikaliami. Bawełna zatrzyma rozpryski farby, ale przepuści rozpuszczalniki. Do natrysku lub kontaktu z agresywnymi substancjami potrzebny jest ubiór ochronny dobrany do tych substancji.

Zastosowanie i dobór

S810 pasuje do malowania ścian i sufitów, lakierowania stolarki, gładzi i prac wykończeniowych w remontach. Napierśnik i wysokie plecy dobrze osłaniają tułów podczas pracy z podestu lub drabiny. Nie jest to odzież na budowę z ruchem drogowym ani do prac z otwartym ogniem.

Dostępne rozmiary to XS do 4XL w kroju regularnym, kolor biały. Tabela producenta podaje obwód w pasie (bez rozciągania): XS 82 cm, S 90, M 98, L 106, XL 114, XXL 122, 3XL 130 cm. Długość wewnętrzna nogawki wynosi 80 cm we wszystkich rozmiarach, więc przy wysokich osobach sprawdź krocze i wysokość stanu. Pomożemy dobrać rozmiary dla całego zespołu.

Zamówienia dla firm

Przy ekipach malarskich różnice w obwodzie w pasie między rozmiarami wynoszą po 8 cm, a nogawka ma 80 cm we wszystkich rozmiarach, więc zamówienie dla zespołu warto rozpisać według pomiarów pracowników, zwłaszcza wysokich. Pomagamy też dobrać nakolanniki S156, bo dopiero z nimi ogrodniczki spełniają EN 14404 Type 2 Level 0. Wycenę przygotowujemy zwykle w ciągu 24 godzin, wystawiamy faktury VAT, a rabaty ustalamy w wycenie, także przy zamówieniach cyklicznych. Ogrodniczki można oznaczyć logo firmy (nadruk termotransferowy) na wycenę. Napisz do nas, aby uzgodnić stałą współpracę.

Najczęstsze pytania

Czy ogrodniczki S810 mają wbudowane nakolanniki?

Nie. Mają kieszenie z dolnym wkładem na nakolanniki, ale same wkładki trzeba dokupić. Norma EN 14404 Type 2 Level 0 dotyczy zestawu z nakolannikami S156.

Czy można je prać w 60°C?

Tak, producent dopuszcza pranie w normalnym procesie w 60°C. Nie wybielaj i nie susz w suszarce bębnowej. Tkanina jest wykurczona, więc nie powinna się mocno kurczyć.

Czy chronią przed farbą i rozpuszczalnikami?

Chronią odzież spodnią przed plamami z farb i lakierów. Nie są barierą chemiczną, więc rozpuszczalniki przenikają przez bawełnę.

Czy S810 nadają się do pracy na dużym mrozie lub w upale?

Bawełna 305 g/m² to tkanina gruba i bez ocieplenia, więc w upale może być ciepła. Na zimno trzeba założyć warstwę pod spodem. Producent nie podaje zakresu temperatur.

Normy i certyfikaty

  • EN 14404: 2004 + A1: 2010 Type 2 Level 0 (When used in combination with S156)

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Biały

Rozmiar

XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarXSSMLXLXXL3XL
Obwód w pasie (bez rozciągania) (cm)829098106114122130
Krocze (cm)94102110118126134142
Długość nogawki (wewnętrzna) (cm)80808080808080
Szerokość dołu (bez rozciągania) (cm)49494949494949
Wysokość stanu (przód) (cm)28293032333334
Wysokość stanu (tył) (cm)63646567686869

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Ogrodniczki malarskie Bolton S810 Portwest
Portwest Ogrodniczki malarskie Bolton – S810
107,31 zł netto131,99 zł brutto