Portwest Spodnie ogrodniczki Sealtex Classic – S453

121,94 zł netto149,99 zł brutto

Spodnie ogrodniczki Portwest S453 Sealtex Classic to przeciwdeszczowe spodnie z poliestrowego trykotu powlekanego PU (200 g) i zgrzewanymi szwami. Producent deklaruje zgodność z EN 343 klasa 4:1 X (WP 5 000 mm), co czyni je odzieżą na deszcz do pracy na zewnątrz, noszoną na ubraniu roboczym.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Spodnie ogrodniczki Sealtex Classic - S453

Kolor: Granatowy

RozmiarCena / szt.Ilość
S 121,94 zł netto149,99 zł brutto
M 121,94 zł netto149,99 zł brutto
Lniedostępny 121,94 zł netto149,99 zł brutto
XL 121,94 zł netto149,99 zł brutto
2XL 121,94 zł netto149,99 zł brutto
3XL 121,94 zł netto149,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

SKU: S453 Kategorie: , Znaczniki: , Marka:
Specyfikacja produktu
Kod produktu S453
Marka Portwest
Kategoria Odzież robocza, Ogrodniczki robocze
Normy i certyfikaty EN 343 Class 4:1 X (WP 5,000mm)
Materiał Materiał wierzchni: Sealtex Classic: 100% Poliester, trykot powlekany PU 200g
Gramatura 200 g/m²
Kraj produkcji Mjanma
Pielęgnacja Pranie delikatne w temp. 40°C; Nie wybielać; Nie wirować; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 34
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL, 3XL
Kolory Granatowy

Spodnie ogrodniczki Portwest S453 Sealtex Classic to przeciwdeszczowe spodnie z szelkami, uszyte z poliestrowego trykotu powlekanego PU o gramaturze 200 g. Są przeznaczone do pracy na zewnątrz w deszczu i wietrze i zakłada się je na ubranie robocze. Zgrzewane szwy ograniczają przenikanie wody przez miejsca łączeń. Producent deklaruje zgodność z EN 343 klasa 4:1 X.

Materiał i konstrukcja

Spodnie wykonano z tkaniny Sealtex Classic: 100% poliestru w formie trykotu, z powłoką PU. Producent opisuje ją jako elastyczną, trwałą i łatwą w konserwacji, a wykończenie powierzchni ma sprawiać, że woda spływa po materiale. Szwy są zgrzewane, nie tylko przeszywane, bo to w nich najczęściej pojawia się przeciek.

  • materiał: 100% poliester, trykot powlekany PU, 200 g,
  • zgrzewane szwy zapobiegające przenikaniu wody,
  • regulowane taśmy (szelki) z trwałymi klamrami oraz taśmy elastyczne,
  • regulowane ściągacze z zatrzaskami przy dole nogawek,
  • kolor: granatowy, rozmiary S–XXXL.

Konserwacja według producenta: pranie delikatne w 40°C, bez wybielania i wirowania, suszenie w stanie rozwieszonym bez wyżymania, bez prasowania i czyszczenia chemicznego.

Normy i co oznaczają w praktyce

Zapis EN 343 klasa 4:1 X (wersja 2019) składa się z trzech elementów:

  • 4 – odporność na przenikanie wody w skali 1–4, czyli najwyższa klasa. Producent podaje wartość WP 5 000 mm.
  • 1 – oddychalność (para wodna) w skali 1–4. Klasa 1 oznacza ograniczony czas ciągłego noszenia, szczególnie przy ciężkiej pracy fizycznej i w cieple.
  • X – test w wieży deszczowej nie został wykonany.

Wyrób należy do kategorii I rozporządzenia (UE) 2016/425, czyli ŚOI o minimalnym ryzyku. Spodnie chronią przed deszczem, a nie przed zagrożeniami mechanicznymi, chemicznymi, termicznymi ani przed ruchem drogowym. Nie są też odzieżą ostrzegawczą.

Zastosowanie i dobór

Ogrodniczki sprawdzą się przy pracach budowlanych, porządkowych i komunalnych, w ogrodnictwie, magazynach zewnętrznych i logistyce, czyli wszędzie, gdzie praca trwa w deszczu, ale nie jest bardzo intensywna. Przy dużym wysiłku i długim noszeniu trzeba liczyć się z niską oddychalnością (klasa 1) i planować przerwy. Szelki z klamrami pozwalają dopasować wysokość, a ściągacze przy nogawkach zmniejszają dopływ wody od dołu.

Wymiary gotowego wyrobu według producenta: obwód w pasie 109 cm (M), 117 (L), 125 (XL), 133 (XXL); długość nogawki wewnętrzna 80 cm we wszystkich tych rozmiarach; szerokość dołu 49 cm. Ponieważ spodnie zakłada się na ubranie robocze, przy doborze weź pod uwagę najgrubszą warstwę, jaką pracownik nosi zimą.

Zamówienia dla firm

Spodnie S453 dobrze działają jako stały element wyposażenia ekip pracujących na zewnątrz: kupowane w jednym kolorze i jednej serii ułatwiają ujednolicenie wyglądu zespołu. Pomagamy dobrać rozmiary dla całego zespołu, najlepiej z uwzględnieniem warstw pod spodem. ventabe bhp przygotowuje indywidualną wycenę dla firm, zwykle w ciągu 24 godzin, wystawia faktury VAT i obsługuje zamówienia cykliczne w całej Polsce. Napisz do nas, a przygotujemy ofertę.

Najczęstsze pytania

Czy spodnie S453 wystarczą przy długotrwałej pracy w deszczu?

Szczelność jest wysoka (klasa 4 wg EN 343), ale oddychalność to klasa 1. Przy długim, intensywnym wysiłku może pojawić się wilgoć od wewnątrz, dlatego model lepiej pasuje do prac o umiarkowanym tempie.

Co oznacza litera X w zapisie 4:1 X?

Oznacza, że nie wykonano testu w wieży deszczowej. Klasa 4 odporności na przenikanie wody dotyczy badania materiału i szwów, a nie symulacji intensywnego deszczu.

Czy ogrodniczki chronią przed zimnem?

Producent opisuje je jako ochronę przed wiatrem i deszczem, nie podaje izolacji termicznej. Przy niskich temperaturach pod spodem potrzebna jest odpowiednia warstwa ubrania.

Jak prać spodnie, by nie uszkodzić powłoki?

Pierz delikatnie w 40°C, nie wybielaj, nie wiruj i nie prasuj. Susz rozwieszone bez wyżymania. Czyszczenie chemiczne jest wykluczone.

Czy można je łączyć z kurtką przeciwdeszczową?

Tak, ogrodniczki tworzą komplet z kurtką przeciwdeszczową. Gdy praca wymaga widoczności, kurtka lub kamizelka musi mieć klasę wg EN ISO 20471, bo same spodnie nie są odzieżą ostrzegawczą.

Normy i certyfikaty

  • EN 343 Class 4:1 X (WP 5,000mm)

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Granatowy

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL, 3XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarMLXLXXL
Obwód w pasie (cm)109117125133
Długość nogawki (wewnętrzna) (cm)80808080
Szerokość dołu (cm)49494949
Wysokość stanu (przód) (cm)37,538,539,540,5
Wysokość części piersiowej (cm)20212224
Szerokość części piersiowej (u góry) (cm)22232425
Szerokość części piersiowej (u dołu) (cm)39424344

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Spodnie ogrodniczki Sealtex Classic S453 Portwest
Portwest Spodnie ogrodniczki Sealtex Classic – S453
121,94 zł netto149,99 zł brutto