Portwest Kombinezon roboczy WX2 Eco Stretch – CD891

155,28 zł netto190,99 zł brutto

Kombinezon roboczy Portwest WX2 Eco Stretch CD891 to jednoczęściowa odzież dla budownictwa, serwisu i przemysłu, uszyta z tkaniny 65% poliester z recyklingu i 35% bawełna, 195 g/m². Ma elastyczne panele, dwukierunkowy zamek i kieszenie na nakolanniki. Wkładki S156 spełniają wymóg EN 14404 Type 2 Level 0.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Kombinezon roboczy WX2 Eco Stretch - CD891

RozmiarCena / szt.Ilość
XS 155,28 zł netto190,99 zł brutto
S 155,28 zł netto190,99 zł brutto
M 155,28 zł netto190,99 zł brutto
L 155,28 zł netto190,99 zł brutto
XLniedostępny 155,28 zł netto190,99 zł brutto
2XL 155,28 zł netto190,99 zł brutto
3XL 155,28 zł netto190,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

SKU: CD891 Kategorie: , Znacznik: Marka:
Specyfikacja produktu
Kod produktu CD891
Marka Portwest
Kategoria Kombinezony robocze, Odzież robocza
Normy i certyfikaty EN 14404: 2004 + A1: 2010 Type 2 Level 0 (When used in combination with S156)
Materiał Materiał wierzchni: Kingsmill Polycotton Eco: 65% Poliester z recyklingu, 35% Bawełna 195g; Tkanina kontrastowa: Kingsmill Polyester Stretch Eco: 93% Poliester z recyklingu, 7% Elastan
Gramatura 195 g/m²
Kraj produkcji Bangladesz
Pielęgnacja Pranie w procesie normalnym w temp. 60°C; Nie wybielać; Wirowanie wolnoobrotowe; Suszyć w rozwieszeniu; Temperatura prasowania max 150°C; Profesjonalne czyszczenie chemiczne, tetrachloroeten, proces normalny
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 18
Dostępne rozmiary XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL
Kolory Czarny, Granatowy

Kombinezon roboczy Portwest WX2 Eco Stretch CD891 to jednoczęściowa odzież dla pracowników budowy, serwisu technicznego i przemysłu, uszyta z tkaniny 65% poliester z recyklingu i 35% bawełna o gramaturze 195 g/m². Elastyczne panele w kluczowych miejscach ułatwiają pracę w przysiadzie i na kolanach, a kieszenie na nakolanniki pozwalają dołożyć ochronę kolan. Kombinezon jest niemagnetyczny, bo nie zawiera niklu ani żelaza.

Materiał i konstrukcja kombinezonu

Główną tkaninę producent określa jako Kingsmill Polycotton Eco. Panele kontrastowe są z innego materiału: 93% poliestru z recyklingu i 7% elastanu. Dzięki temu rozciągają się tam, gdzie kombinezon najbardziej pracuje. Kombinezon ma klasyczny, dopasowany krój (fit R, czyli regular).

  • wyprofilowany tył dla swobody ruchów oraz częściowo elastyczny pas;
  • dwukierunkowy zamek błyskawiczny i boczne otwory dostępowe, przydatne przy odzieży noszonej pod spodem;
  • regulacja mankietów na rzep;
  • kieszenie: na piersi zapinana na zamek, na długopis, dwie boczne, dwie tylne, podwójna na linijkę, na klucz oraz na udzie zapinana na zamek;
  • kieszenie na nakolanniki wkładane od góry, z dolnym wkładem;
  • pranie w pralce w 60°C, bez wybielania, suszenie w rozwieszeniu, prasowanie do 150°C.

Producent w opisie wymienia 7 kieszeni, a w cechach 8 obszernych kieszeni. Przed zamówieniem dla całego zespołu warto więc zwrócić uwagę na faktyczny układ kieszeni, który wypisaliśmy powyżej.

Norma EN 14404 i co oznacza w praktyce

Producent podaje dla CD891 normę EN 14404:2004+A1:2010 Type 2 Level 0, i to wyłącznie w połączeniu z nakolannikami Portwest S156. EN 14404 dotyczy ochrony kolan przy pracy w pozycji klęczącej. Sam kombinezon bez wkładek tej ochrony nie daje, więc nakolanniki trzeba zamówić razem z nim i wsunąć do kieszeni.

Level 0 to najniższy poziom w normie. Nie zakłada odporności na przebicie, więc nie zastąpi nakolanników na powierzchniach z ostrymi odłamkami, gruzem czy szkłem. Kombinezon nie jest też odzieżą ostrzegawczą, spawalniczą ani trudnopalną.

Zastosowanie i dobór

CD891 pasuje do warsztatów samochodowych, montażu, instalacji, utrzymania ruchu, prac wykończeniowych i magazynów. Brak niklu i żelaza ma znaczenie tam, gdzie odzież nie powinna zawierać elementów magnetycznych. Producent nie podaje jednak konkretnej normy ani badania dla tej cechy, więc nie traktujemy jej jako deklaracji ochronnej.

Kombinezon występuje w kolorach czarnym i granatowym oraz w rozmiarach XS, S, M, L, XL, XXL i XXXL. Tabela producenta podaje m.in. obwód klatki piersiowej od 49 cm (XS) do 75 cm (3XL), długość rękawa od 67,5 do 73,5 cm oraz stałą długość nogawki wewnętrznej 79 cm. Przy wyższych lub niższych osobach sprawdź tę długość, bo nie zmienia się wraz z rozmiarem.

Zamówienia dla firm

Długość nogawki wewnętrznej w CD891 jest stała (79 cm) i nie rośnie wraz z rozmiarem, dlatego przy zespole o zróżnicowanym wzroście dobieraj rozmiar według obwodu klatki piersiowej, a długość nogawki sprawdź osobno dla najwyższych i najniższych osób. Nakolanniki S156 warto zamawiać razem z kombinezonami, bo dopiero z nimi kombinezon spełnia EN 14404 Type 2 Level 0. Indywidualną wycenę z fakturą VAT przygotowujemy zwykle w ciągu 24 h, rabaty ustalamy w ofercie, a przy regularnych dostawach proponujemy zamówienia cykliczne i doradzamy w doborze rozmiarów. Znakowanie kombinezonów nadrukiem logo (termotransfer) wyceniamy na zapytanie. Napisz, ilu pracowników i jakie rozmiary potrzebujesz, a przygotujemy ofertę.

Najczęstsze pytania

Czy kombinezon CD891 chroni kolana bez nakolanników?

Nie. Norma EN 14404 Type 2 Level 0 dotyczy kombinezonu użytego razem z nakolannikami Portwest S156 włożonymi do kieszeni.

Z jakiego materiału jest kombinezon CD891?

Główna tkanina to 65% poliestru z recyklingu i 35% bawełny, 195 g/m². Panele elastyczne mają 93% poliestru z recyklingu i 7% elastanu.

Czy można go prać w wysokiej temperaturze?

Producent dopuszcza pranie w 60°C w normalnym procesie. Nie wybielać, suszyć w rozwieszeniu, prasować do 150°C.

Czy CD891 nadaje się do pracy spawalniczej lub na drodze?

Nie. Producent nie podaje dla niego norm odzieży spawalniczej, trudnopalnej ani ostrzegawczej.

Potrzebujesz kombinezonów dla zespołu? Poproś ventabe bhp o wycenę i stałą współpracę.

Normy i certyfikaty

  • EN 14404: 2004 + A1: 2010 Type 2 Level 0 (When used in combination with S156)

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Czarny, Granatowy

Rozmiar

XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarXSSMLXLXXL3XL
Obwód klatki piersiowej (cm)49535761677175
Długość rękawa (cm)67,568,569,570,571,572,573,5
Krocze (cm)49535761677175
Długość tułowia (kark–krocze) (cm)899193959799101
Długość nogawki (wewnętrzna) (cm)79797979797979
Szerokość dołu (cm)21,521,521,521,521,521,521,5
Wysokość stanu (tył) (cm)41424344454647
Wysokość stanu (przód) (cm)35363738394041

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta. „½ obwodu” — wymiar mierzony na płasko; pełny obwód = wartość × 2.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Kombinezon roboczy WX2 Eco Stretch CD891 Portwest
Portwest Kombinezon roboczy WX2 Eco Stretch – CD891
155,28 zł netto190,99 zł brutto