Portwest Kombinezon zimowy – S585

376,41 zł netto462,99 zł brutto

Kombinezon zimowy Portwest S585 to jednoczęściowa odzież ochronna do pracy na zewnątrz w zimie, z tkaniny Oxford 300D z podwójnym powleczeniem PU i ociepleniem 170 g. Producent podaje ochronę przed zimnem do -36°C (EN 342) i wodoszczelność EN 343 klasy 3:1 ze słupem wody 15 000 mm. Szwy są taśmowane, a kolana mają dwuwarstwowe wzmocnienie.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Kombinezon zimowy - S585

RozmiarCena / szt.Ilość
S 376,41 zł netto462,99 zł brutto
M 376,41 zł netto462,99 zł brutto
L 376,41 zł netto462,99 zł brutto
XL 376,41 zł netto462,99 zł brutto
2XL 376,41 zł netto462,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

Specyfikacja produktu
Kod produktu S585
Marka Portwest
Kategoria Kombinezony robocze, Ochrona przed niepogodą
Normy i certyfikaty EN 17353 Type B2 • EN 343 Class 3:1 X (WP 15,000mm) • EN 342 (0.341M². K/W (B), 2, X)
Certyfikat badania typu UE nr 2777/14188-03/E00-00 (jednostka badawcza: SATRA Technology Europe Ltd)
Materiał Materiał wierzchni: 300D Industry: 100% Poliester, 300D Oxford wykończenie plamoodporne, podwójne powleczenie PU 190g; Materiał podszewki: 100% Poliester 60g; Wypełnienie: 100% Poliester 170g
Gramatura 190 g/m²
Kraj produkcji Mjanma
Pielęgnacja Pranie delikatne w temp. 40°C; Nie wybielać; Nie wirować; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie; Najwyżej 25 prań
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 4
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL
Kolory Czarny, Czerwony, Granatowy, Szary

Kombinezon zimowy Portwest S585 to jednoczęściowa odzież ochronna do pracy na zewnątrz w niskich temperaturach i w deszczu. Uszyto go z poliestru Oxford 300D z podwójnym powleczeniem PU, na podszewce z poliestru i z ociepleniem 170 g. Ma certyfikat EN 342 (producent podaje ochronę przed zimnem do -36°C) oraz EN 343 klasy 3:1 ze słupem wody 15 000 mm, a szwy są taśmowane.

Konstrukcja i materiał kombinezonu S585

Materiał wierzchni to 100% poliester 300D Oxford z wykończeniem plamoodpornym i podwójnym powleczeniem PU (190 g). Podszewka to 100% poliester 60 g, a wypełnienie 100% poliester 170 g. Taśmowane szwy ograniczają przesiąkanie wody w miejscach łączeń, a wykończenie tkaniny sprawia, że woda spływa po powierzchni.

  • dwuwarstwowe wzmocnienie kolan, przydatne przy pracy w przyklęku;
  • dwustronny zamek błyskawiczny i boczne zapięcie ułatwiające zakładanie;
  • zamki na końcach nogawek do dopasowania obwodu;
  • mankiety regulowane rzepem i wewnętrzny ściągacz przy rękawach;
  • elastyczny pas, składany kaptur, taśma odblaskowa poprawiająca widoczność;
  • 5 obszernych kieszeni, w tym kieszeń na telefon, oraz 3 kieszenie na klatce piersiowej;
  • zaczep D na klucze lub identyfikator i pętla na radio.

Normy i co oznaczają w praktyce

EN 342 dotyczy odzieży chroniącej przed zimnem. Kombinezon ma izolacyjność 0,341 m²·K/W, klasę przepuszczalności powietrza 2, a oznaczenie X przy oporze pary wodnej oznacza, że tego parametru nie badano. Producent wiąże certyfikat z ochroną do -36°C. Rzeczywisty komfort zależy od aktywności, wiatru i warstw pod spodem.

EN 343 klasa 3:1 X opisuje ochronę przed deszczem i śniegiem. Klasa 3 to najwyższy poziom wodoszczelności (słup wody 15 000 mm). Klasa 1 oporu pary wodnej jest najniższa, więc przy ciężkiej pracy fizycznej wnętrze może się pocić. X oznacza parametr niebadany.

EN 17353 typ B2 to norma odzieży o podwyższonej widoczności w sytuacjach średniego ryzyka. Nie zastępuje ona EN ISO 20471. Na drogach o dużym ruchu, gdzie ocena ryzyka wymaga odzieży ostrzegawczej, potrzebna jest odzież spełniająca właśnie tę normę.

Zastosowanie i dobór

S585 pasuje do pracy na otwartej przestrzeni przez całą zmianę: budowy, place składowe, magazyny zewnętrzne, utrzymanie terenów, serwis i transport. Nie jest to odzież dla pracy z otwartym ogniem, spawaniem ani chemikaliami, bo nie ma takich norm. Przy pracy w ruchu intensywnym lepszy będzie lżejszy model bez pełnego ocieplenia.

Dostępne rozmiary to S, M, L, XL i XXL w kroju regularnym, w kolorach czarnym, czerwonym, granatowym i szarym. Przed zamówieniem sprawdź tabelę producenta: obwód klatki, talii i długość nogawki 79 cm. Kombinezon nosi się nad bielizną termiczną, więc przy zamówieniu dla zespołu uwzględnij warstwy pod spodem.

Pranie delikatne w 40°C, bez wybielania, wirowania i czyszczenia chemicznego; producent podaje najwyżej 25 prań.

Zamówienia dla firm

Przy zamówieniu S585 dla zespołu dobierz rozmiary z uwzględnieniem bielizny termicznej i warstw noszonych pod spodem, a kolor (czarny, czerwony, granatowy lub szary) ustal według stanowisk. Taśma odblaskowa kombinezonu nie zastępuje odzieży ostrzegawczej EN ISO 20471, więc przy pracy przy ruchu drogowym warto zaplanować osobny element widoczności. Kombinezonu nie znakujemy, by taśmy i materiały odblaskowe pozostały widoczne.

Dla firm przygotowujemy indywidualną wycenę, zwykle w ciągu 24 h, wystawiamy faktury VAT, ustalamy rabaty w wycenie i doradzamy w doborze rozmiarów, a także obsługujemy zamówienia cykliczne. Napisz do nas, a przygotujemy ofertę dla Twojego zakładu.

Najczęstsze pytania

Czy S585 jest odzieżą ostrzegawczą wg EN ISO 20471?

Nie. Producent podaje EN 17353 typ B2, czyli odzież o podwyższonej widoczności w sytuacjach średniego ryzyka. Gdy ocena ryzyka wymaga EN ISO 20471, trzeba wybrać inny model.

Co oznacza klasa 3:1 w EN 343?

Trzy to najwyższa klasa wodoszczelności, a jeden to najniższa klasa oporu pary wodnej. Kombinezon dobrze chroni przed deszczem, ale oddycha słabiej od lekkich kurtek.

Czy kombinezon jest wodoszczelny?

Tkanina ma słup wody 15 000 mm, a szwy są taśmowane. Producent opisuje go jako w pełni wodoszczelny.

Czy kombinezon S585 sprawdzi się przy pracy fizycznej w mrozie?

Kombinezon ma klasę 1 oporu pary wodnej w EN 343, czyli najniższą, więc przy ciężkiej pracy fizycznej wnętrze może się pocić. Przy intensywnym ruchu lepszy będzie lżejszy model bez pełnego ocieplenia.

Normy i certyfikaty

  • EN 17353 Type B2
  • EN 343 Class 3:1 X (WP 15,000mm)
  • EN 342 (0.341M². K/W (B), 2, X)

Laboratorium: SATRA Technology Europe Ltd | Nr certyfikatu: 2777/14188-03/E00-00

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Czarny, Czerwony, Granatowy, Szary

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXL2XL
Obwód klatki piersiowej (cm)96104112124132
Obwód klatki piersiowej (cm)122130138146154
Obwód w pasie (bez rozciągania) (cm)8694102110118
Długość rękawa (cm)8788899091
Długość tułowia (kark–krocze) (cm)949698100102
Długość nogawki (wewnętrzna) (cm)7979797979

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Kombinezon zimowy S585 Portwest
Portwest Kombinezon zimowy – S585
376,41 zł netto462,99 zł brutto