Portwest Kombinezon ognioodporny Wildland – FR98

499,99 zł netto614,99 zł brutto

Kombinezon ognioodporny Portwest FR98 Wildland to granatowy kombinezon z tkaniny Bizflame Wildland Fire (99% bawełna, 1% włókno węglowe, 280 g) do pracy w gorącej atmosferze. Spełnia EN ISO 11612 (A1+A2, B1, C1), EN 15614 i EN 1149-5, jest kategorii III. Dostępny w rozmiarach S–XXL.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Kombinezon ognioodporny Wildland - FR98

Kolor: Granatowy

RozmiarCena / szt.Ilość
S 499,99 zł netto614,99 zł brutto
M 499,99 zł netto614,99 zł brutto
L 499,99 zł netto614,99 zł brutto
XL 499,99 zł netto614,99 zł brutto
2XLniedostępny 499,99 zł netto614,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

Specyfikacja produktu
Kod produktu FR98
Marka Portwest
Kategoria Kombinezony trudnopalne, Odzież trudnopalna i multiochronna
Normy i certyfikaty EN ISO 11612 (A1+A2, B1, C1) • EN 15614 • EN 1149 -5
Certyfikat badania typu UE nr 2777/15126-02/E00-00, 0598 (jednostka badawcza: SATRA Technology Europe Ltd)
Materiał Materiał wierzchni: Bizflame Wildland Fire: 99% Bawełna, 1% Włókno węglowe 280g
Gramatura 280 g/m²
Kraj produkcji Bangladesz
Pielęgnacja Pranie w procesie normalnym w temp. 60°C; Nie wybielać; Wirowanie wolnoobrotowe; Temperatura prasowania max 150°C; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 8
Dostępne rozmiary S, M, L, XL
Kolory Granatowy

Kombinezon ognioodporny Portwest FR98 Wildland to jednoczęściowy kombinezon trudnopalny z tkaniny Bizflame Wildland Fire (99% bawełna, 1% włókno węglowe, 280 g), przeznaczony do pracy w gorącej atmosferze i przy pożarach terenów otwartych. Chroni przed krótkim kontaktem z płomieniem, ciepłem konwekcyjnym i promieniującym. Spełnia EN ISO 11612 (A1+A2, B1, C1), EN 15614 i EN 1149-5. To środek ochrony indywidualnej kategorii III.

Konstrukcja i tkanina kombinezonu FR98

Tkanina łączy bawełnę z niewielkim dodatkiem włókna węglowego. Ma gramaturę 280 g i filtr UPF 40+, który według producenta blokuje 98% promieni UV. Przy pracy na wolnym powietrzu ma to znaczenie, bo kombinezon jest noszony przez wiele godzin w pełnym słońcu. Producent dopuszcza pranie w 60°C, bez wybielania i bez czyszczenia chemicznego.

  • przykrycie szyi z przodu, które według producenta pasuje do wszystkich hełmów;
  • dzianinowe, prążkowane mankiety ograniczają wsuwanie się zanieczyszczeń do rękawa;
  • dwuwarstwowa ochrona kolan i podwójne szwy w miejscach narażonych na tarcie;
  • dwukierunkowy zamek błyskawiczny ułatwia zakładanie i szybkie rozpięcie;
  • trzy obszerne kieszenie, kieszenie cargo, uniwersalna kieszeń na radiotelefon i pętle do jego przypięcia;
  • naszywana taśma żółto-srebrna o właściwościach ognioodpornych, także na ramionach, dla widoczności z góry.

Normy i co oznaczają w praktyce

Deklaracja zgodności UE wymienia normy w wersjach: EN ISO 11612 (2015), EN 15614 (2007) i EN 1149-5 (2018).

  • EN ISO 11612 (A1+A2, B1, C1) dotyczy odzieży chroniącej przed krótkim kontaktem z płomieniem i ciepłem. A1 i A2 oznaczają ograniczone rozprzestrzenianie płomienia po zapaleniu na powierzchni (A1) i od krawędzi (A2). B1 to ochrona przed ciepłem konwekcyjnym, a C1 przed ciepłem promieniującym. Cyfra 1 jest najniższym poziomem w skali, więc nie wystarcza przy długotrwałej, intensywnej ekspozycji na ciepło.
  • EN 15614 to norma dla odzieży leśnych straży pożarnych, czyli działań w terenie otwartym.
  • EN 1149-5 określa właściwości elektrostatyczne materiału. Producent podaje, że kombinezon nadaje się do środowiska ATEX. Odzież jest tylko jednym z elementów ochrony: o dopuszczeniu w strefie decyduje ocena ryzyka wybuchu u użytkownika.

Producent nie deklaruje ochrony przed rozpryskami stopionego metalu (klasy D i E), łukiem elektrycznym ani chemikaliami. Nie jest to też ubranie do pożarów w budynkach.

Zastosowanie i dobór

FR98 pasuje do służb pracujących przy pożarach lasów i traw oraz do pracowników zakładów, w których występuje gorąca atmosfera lub krótkotrwałe zagrożenie płomieniem. Wersja jest granatowa, w kroju regularnym (R), w rozmiarach S, M, L, XL i XXL. Producent podaje obwód klatki piersiowej od 114 cm (S) do 150 cm (XXL). Przed zamówieniem porównaj te wymiary z pomiarami pracowników, pamiętając o odzieży noszonej pod spodem.

Kombinezon trudnopalny działa tylko wtedy, gdy jest czysty, nieuszkodzony i zapięty. Plamy oleju, paliwa i tłuszczu pogarszają jego właściwości. Pod spodem noś bieliznę z włókien naturalnych, bo syntetyki mogą się topić przy wysokiej temperaturze.

Zamówienia dla firm

Kombinezon FR98 ma jedną rozmiarówkę w kroju regularnym (S–XXL) i podany przez producenta obwód klatki piersiowej od 114 do 150 cm, dlatego przy zamówieniu dla zespołu warto zebrać pomiary pracowników z uwzględnieniem odzieży noszonej pod spodem. Pomożemy dobrać rozmiary i uzupełnić zestaw o hełm, rękawice i obuwie do pracy w gorącej atmosferze. Indywidualną wycenę dla firm przygotowujemy zwykle w ciągu 24 h, rabaty ustalamy w wycenie, a rozliczamy się fakturą VAT. Zapraszamy do zapytania o jednorazową dostawę lub stałą współpracę z zamówieniami cyklicznymi.

Najczęstsze pytania

Czy FR98 to kombinezon żaroodporny?

To kombinezon trudnopalny. Chroni przed krótkim kontaktem z płomieniem oraz ciepłem konwekcyjnym i promieniującym w zakresie klas EN ISO 11612 (A1+A2, B1, C1). Nie służy do pracy w stałym kontakcie z bardzo wysoką temperaturą.

Czy FR98 nadaje się do strefy ATEX?

Producent podaje, że kombinezon nadaje się do środowiska ATEX, a materiał spełnia EN 1149-5. Zakres użycia w konkretnej strefie określa ocena ryzyka wybuchu w zakładzie.

Czy to odzież dla strażaków?

Jest przeznaczona do pożarów terenów otwartych według EN 15614. Nie zastępuje ubrania specjalnego do pożarów w budynkach.

Jak prać kombinezon FR98?

Producent zaleca pranie w 60°C, bez wybielania, z wirowaniem wolnoobrotowym. Prasowanie do 150°C, bez czyszczenia chemicznego.

Poproś o wycenę dla swojego zespołu lub stałej dostawy: dobierzemy rozmiary i uzupełnimy zestaw ochron.

Normy i certyfikaty

  • EN ISO 11612 (A1+A2, B1, C1)
  • EN 15614
  • EN 1149 -5

Laboratorium: SATRA Technology Europe Ltd | Nr certyfikatu: 2777/15126-02/E00-00, 0598

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Granatowy

Rozmiar

S, M, L, XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL
Obwód klatki piersiowej (cm)114122130142150
Długość rękawa (cm)83,584,585,586,587,5
Długość rękawa (cm)76,577,578,579,580,5
Długość rękawa (cm)8283848586
Długość pleców (cm)9092949799
Długość pleców (nogawka skrócona) (cm)8688909395
Długość pleców (nogawka wydłużona) (cm)949698101103
Długość nogawki (wewnętrzna) (cm)7777777777
Długość nogawki (wewnętrzna, skrócona) (cm)7272727272
Długość nogawki (wewnętrzna, wydłużona) (cm)8282828282

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Kombinezon ognioodporny Wildland FR98 Portwest
Portwest Kombinezon ognioodporny Wildland – FR98
499,99 zł netto614,99 zł brutto