Portwest Kombinezon ostrzegawczy Modaflame – MV28

610,56 zł netto750,99 zł brutto

Kombinezon ostrzegawczy Portwest Modaflame MV28 to trudnopalny kombinezon ze 280 g/m² tkaniny modakrylowej, żółto-granatowy, z klasą 3 wg EN ISO 20471. Chroni przed łukiem elektrycznym (ELIM 6.4 cal/cm², ATPV 8.4 cal/cm²), płomieniem i ciepłem. Przeznaczony dla elektryków, energetyki i przemysłu.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Kombinezon ostrzegawczy Modaflame - MV28

Kolor: Żółto-granatowy

RozmiarCena / szt.Ilość
Regularne
S 610,56 zł netto750,99 zł brutto
M 610,56 zł netto750,99 zł brutto
L 610,56 zł netto750,99 zł brutto
XL 610,56 zł netto750,99 zł brutto
2XL 610,56 zł netto750,99 zł brutto
3XL 610,56 zł netto750,99 zł brutto
4XL 610,56 zł netto750,99 zł brutto
5XL 610,56 zł netto750,99 zł brutto
Wydłużone
2XL 610,56 zł netto750,99 zł brutto
L 610,56 zł netto750,99 zł brutto
M 610,56 zł netto750,99 zł brutto
XL 610,56 zł netto750,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

Specyfikacja produktu
Kod produktu MV28
Marka Portwest
Kategoria Kombinezony trudnopalne, Odzież ostrzegawcza Hi-Vis
Normy i certyfikaty EN ISO 11612 (A1+A2, B2, C1, F1) • EN ISO 11611 Class 1 (A1+A2) • EN 1149 -5 • EN 61482-2 EN 61482-1-1 (ELIM 6.4 CAL/CM², EBT 6.8 CAL/CM²) • EN 61482-2 EN 61482-1-2 APC 1 • EN 13034 Type 6 • EN ISO 20471 Class 3 • ASTM F1959/F1959M-12 (ATPV=8.4 Cal/CM2 (HAF=75.8%))
Certyfikat badania typu UE nr 2777/12420-02/E00-00, 0598 (jednostka badawcza: SATRA Technology Europe Ltd)
Materiał Materiał wierzchni: Modaflame Work HV: 60% Modakryl, 39% Bawełna, 1% Włókno węglowe 280g
Gramatura 280 g/m²
Kraj produkcji Bangladesz
Pielęgnacja Pranie w procesie normalnym w temp. 60°C; Nie wybielać; Wirowanie wolnoobrotowe; Temperatura prasowania max 150°C; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 10
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL, 2XL wydłużone, L wydłużone, M wydłużone, XL wydłużone
Kolory Żółto-granatowy

Kombinezon ostrzegawczy Portwest Modaflame MV28 to trudnopalny kombinezon roboczy z dwukolorowej tkaniny modakrylowej, przeznaczony do prac przy instalacjach elektrycznych i w przemyśle. Łączy ochronę przed łukiem elektrycznym, płomieniem i ciepłem z widocznością klasy 3 wg EN ISO 20471. Właściwości ognioodporne wynikają ze składu włókien, więc nie słabną po praniu.

Materiał i konstrukcja

Tkanina Modaflame Work HV ma gramaturę 280 g/m² i skład: 60% modakryl, 39% bawełna, 1% włókno węglowe. Modakryl nie podtrzymuje palenia, bawełna poprawia komfort, a włókno węglowe odprowadza ładunki elektrostatyczne. Tkanina ma filtr UPF 40+ i blokuje 98% promieni UV. Kombinezon jest dwukolorowy, żółto-granatowy, z taśmami odblaskowymi.

  • 8 kieszeni, w tym tylna oraz kieszeń na linijkę.
  • Dwie dwuwarstwowe kieszenie na nakolanniki, wkładane na dwa sposoby.
  • Pętla na radio i mankiety regulowane rzepem.
  • Dwukierunkowy zamek z mosiądzu. Kombinezon jest niemagnetyczny i nie zawiera niklu ani żelaza.
  • Wyprofilowany tył dla swobody ruchów i potrójne przeszycia.
  • Naszywka z taśmy przemysłowej odpornej na ogień.

Normy i co oznaczają w praktyce

EN ISO 11612 (A1+A2, B2, C1, F1) to ochrona przed gorącem i płomieniem. A1+A2 oznacza ograniczone rozprzestrzenianie płomienia (zapłon powierzchniowy i krawędziowy). B2 to ciepło konwekcyjne, C1 ciepło promieniowania, F1 ciepło kontaktowe. Kombinezon nie ma oznaczeń D i E, czyli ochrony przed metalem płynnym.

EN ISO 11611 klasa 1 (A1+A2) dotyczy spawania. Klasa 1 odpowiada lżejszym warunkom: mniej intensywnym technikom i niewielkiemu rozpryskowi. Przy ciężkim spawaniu pracodawca powinien ocenić, czy to wystarczy.

Łuk elektryczny: badanie pudełkowe wg EN 61482-1-2 dało klasę 1 (APC 1), czyli test przy prądzie zwarciowym 4 kA. Wg EN 61482-1-1 zmierzono ELIM 6,4 cal/cm² i EBT 6,8 cal/cm². Wg ASTM F1959 wartość ATPV to 8,4 cal/cm² (HAF 75,8%). Producent podaje, że kombinezon można nosić warstwowo z odzieżą spodnią, co podnosi poziom ochrony zestawu. Dobór do analizy ryzyka zwarcia należy do pracodawcy.

EN 1149-5 to właściwości elektrostatyczne, a EN 13034 typ 6 to ograniczona ochrona przed rozpryskiem chemikaliów, nie przed zanurzeniem ani strumieniem. EN ISO 20471 klasa 3 to najwyższa klasa widoczności; wynika z powierzchni materiału fluorescencyjnego i odblaskowego, nie z samego koloru.

Zastosowanie i dobór

MV28 pasuje do elektryków i monterów sieci, utrzymania ruchu w energetyce, rafineriach i zakładach chemicznych oraz do prac drogowych przy instalacjach. Producent deklaruje przydatność do środowisk ESD i ATEX. Przed pracą w strefie zagrożenia wybuchem sprawdź instrukcję użytkowania i klasyfikację strefy, bo to ocena stanowiska, nie samo hasło ATEX.

Nie jest to kombinezon do pracy z płynnym metalem ani do ciężkich prac spawalniczych. Dostępne rozmiary to S–5XL, w kroju standardowym (R) i wydłużonym (T) w wybranych rozmiarach. Wymiary sprawdź w tabeli producenta (np. obwód klatki piersiowej od 102 do 174 cm, długość nogawki wewnętrznej 80 cm w kroju R i 85 cm w T). Pranie w 60°C, bez wybielaczy i bez czyszczenia chemicznego.

Zamówienia dla firm

Przy zamówieniu dla zespołu zacznij od rozmiaru i kroju: MV28 występuje w S–5XL, w kroju standardowym (R) i wydłużonym (T) w wybranych rozmiarach, więc wyższym osobom warto od razu przypisać krój T. Kombinezon zestawimy z odzieżą spodnią, rękawicami i ochroną twarzy, zgodnie z analizą ryzyka zwarcia na stanowisku. Indywidualną wycenę dla firmy przygotowujemy zwykle w ciągu 24 h, wystawiamy fakturę VAT, a rabaty ustalamy w wycenie, także przy zamówieniach cyklicznych. Napisz do nas, jeśli chcesz zacząć stałą współpracę.

Najczęstsze pytania

Czy MV28 wystarczy do każdej pracy przy łuku elektrycznym?

Nie. Klasa 1 (APC 1) odpowiada testowi przy 4 kA, a ATPV wynosi 8,4 cal/cm². Poziom energii zwarcia na stanowisku wskazuje analiza ryzyka, a przy wyższych wartościach potrzebna jest odzież o większej ochronie lub zestaw warstwowy.

Czy ochrona znika po praniu?

Producent podaje, że wrodzone właściwości ognioodporne włókien nie pogarszają się w wyniku prania. Stosuj zalecenia: 60°C, bez wybielania i bez czyszczenia chemicznego.

Czy MV28 nadaje się do spawania?

Tak, w zakresie klasy 1 EN ISO 11611, czyli przy lżejszych technikach. Do intensywnego spawania potrzebna jest odzież klasy 2.

Czym różni się krój R od T?

Krój T ma dłuższe rękawy (o 3 cm) i nogawki (85 cm zamiast 80 cm) oraz dłuższe plecy, dla wyższych osób.

Czy do kombinezonu MV28 można dodać logo lub dodatkowe etykiety?

Nie. Producent zabrania logo i dodatkowych etykiet na odzieży ostrzegawczej, bo zmieniają powierzchnię materiałów widocznych. Nie znakujemy tej odzieży.

Normy i certyfikaty

  • EN ISO 11612 (A1+A2, B2, C1, F1)
  • EN ISO 11611 Class 1 (A1+A2)
  • EN 1149 -5
  • EN 61482-2 EN 61482-1-1 (ELIM 6.4 CAL/CM², EBT 6.8 CAL/CM²)
  • EN 61482-2 EN 61482-1-2 APC 1
  • EN 13034 Type 6
  • EN ISO 20471 Class 3
  • ASTM F1959/F1959M-12 (ATPV=8.4 Cal/CM2 (HAF=75.8%))

Laboratorium: SATRA Technology Europe Ltd | Nr certyfikatu: 2777/12420-02/E00-00, 0598

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Żółto-granatowy

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL, 2XL wydłużone, L wydłużone, M wydłużone, XL wydłużone

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL3XL4XL5XL
Obwód klatki piersiowej (cm)110118126138146154162174
Długość rękawa (cm)8384858687888990,5
Długość pleców (cm)949698100102104107110
Długość nogawki (wewnętrzna) (cm)8080808080808080
Długość rękawa (cm)8687888990919293,5
Długość pleców (nogawka wydłużona) (cm)98100102105107109111114
Długość nogawki (wewnętrzna, wydłużona) (cm)8585858585858585

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Kombinezon ostrzegawczy Modaflame MV28 Portwest
Portwest Kombinezon ostrzegawczy Modaflame – MV28
610,56 zł netto750,99 zł brutto