Portwest Spodnie Oak – CH11

386,98 zł netto475,99 zł brutto

Spodnie dla pilarza Portwest CH11 Oak to czarne spodnie robocze z ochroną przed przecięciem piłą łańcuchową, według producenta klasa 1 typ A wg EN ISO 11393-2:2019, z certyfikatem KWF. Mają 9 warstw na przodzie nogawek, elastyczny pas i tkaninę poliestrowo-bawełnianą 245 g/m² z filtrem UPF 40+. Rozmiary S–XXL.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Spodnie Oak - CH11

Kolor: Czarny

RozmiarCena / szt.Ilość
S 386,98 zł netto475,99 zł brutto
M 386,98 zł netto475,99 zł brutto
L 386,98 zł netto475,99 zł brutto
XL 386,98 zł netto475,99 zł brutto
2XL 386,98 zł netto475,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

SKU: CH11 Kategorie: , Znacznik: Marka:
Specyfikacja produktu
Kod produktu CH11
Marka Portwest
Kategoria Odzież robocza, Spodnie robocze
Normy i certyfikaty EN 11393 Class 1, Type A (-2:2019) • KWF (Certified to KWF standard)
Certyfikat badania typu UE nr 2777/25823-01/E00-00 (jednostka badawcza: SATRA Technology Europe Ltd)
Materiał Materiał wierzchni: Kingsmill Polycotton: 65% Poliester, 35% Bawełna 245g; Materiał podszewki: 43% Poliester, 57% Polipropylen 120g; Dodatkowe informacje o materiale podszewki: 43% Poliester, 57% Polipropylen 120g
Gramatura 245 g/m²
Kraj produkcji Chiny
Pielęgnacja Pranie w procesie normalnym w temp. 30°C; Nie wybielać; Wirowanie wolnoobrotowe; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Temperatura prasowania max 150°C; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 10
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL
Kolory Czarny

Spodnie dla pilarza Portwest CH11 Oak to czarne spodnie robocze z ochroną przed przecięciem piłą łańcuchową, przeznaczone do pracy w leśnictwie. Na przodzie każdej nogawki mają 9 warstw, które w razie kontaktu z łańcuchem zakleszczają go w czasie wypadku. Spodnie spełniają klasę 1 typ A wg EN ISO 11393-2:2019 i mają certyfikat KWF.

Konstrukcja i materiał

Tkanina wierzchnia to Kingsmill Polycotton o gramaturze 245 g/m² (65% poliester, 35% bawełna). Podszewka, o gramaturze 120 g/m², składa się z 43% poliestru i 57% polipropylenu. Producent podaje, że wykończenie tkaniny odprowadza wodę, która spływa po powierzchni, a materiał ma filtr UPF 40+ blokujący 98% promieni UV. To przydatne przy całodziennej pracy na otwartej przestrzeni.

  • 9 warstw ochronnych na przodzie każdej nogawki,
  • w pełni elastyczny pas, który ułatwia schylanie się i pracę w ruchu,
  • 5 obszernych kieszeni, w tym tylna zapinana na guzik, kieszeń na telefon, na przepustkę i na klucz,
  • kolor czarny, kroje regularne (R), rozmiary S, M, L, XL, XXL.

Pranie w 30°C, bez wybielania, wirowanie wolnoobrotowe, bez czyszczenia chemicznego. Ważne: po uszkodzeniu osłony ochronnej o dalszym użyciu spodni decyduje instrukcja producenta.

Normy i co oznaczają w praktyce

EN ISO 11393-2:2019 dotyczy odzieży chroniącej nogi osób pracujących pilarką łańcuchową ręczną. Klasa 1 oznacza badanie przy prędkości łańcucha 20 m/s. Odpowiada to typowym pilarkom do prac porządkowych i leśnych o mniejszej mocy, ale nie jest to ochrona do każdego sprzętu. Typ A oznacza ochronę przodu nóg. Certyfikat KWF to dodatkowe potwierdzenie przydatności w leśnictwie. Jednostką badającą jest SATRA Technology Europe Ltd.

Ochrona dotyczy tylko przecięcia łańcuchem. Spodnie nie zastępują obuwia, osłony głowy ani ochrony słuchu i twarzy przy pilarce.

Zastosowanie i dobór

CH11 pasuje do pilarzy w leśnictwie, brygad porządkowych po wichurach oraz służb utrzymujących zieleń, o ile ocena ryzyka wskazuje klasę 1 typ A. Przy pracy z silniejszymi pilarkami lub w koronach drzew pracodawca musi dobrać wyższą klasę lub inny typ ochrony. Nie są to spodnie ostrzegawcze ani spawalnicze.

Rozmiar dobierz po obwodzie w pasie i długości nogawki z tabeli producenta. Wewnętrzna długość nogawki to 79 cm we wszystkich rozmiarach, więc przy wysokich osobach sprawdź długość zewnętrzną.

Zamówienia dla firm

Przy zamówieniu CH11 dla brygady pilarzy rozmiary dobieraj po obwodzie w pasie, a przy wysokich osobach sprawdź długość zewnętrzną nogawki, bo wewnętrzna wynosi 79 cm we wszystkich rozmiarach. Spodnie chronią tylko przed przecięciem łańcuchem, dlatego do kompletu warto uzupełnić obuwie oraz ochronę głowy, słuchu i twarzy. Indywidualną wycenę dla firmy przygotowujemy zwykle w ciągu 24 h, wystawiamy faktury VAT, a rabaty ustalamy w wycenie; obsługujemy też zamówienia cykliczne i doradzamy w doborze. Napisz do ventabe bhp, aby poprosić o wycenę lub zaplanować stałą współpracę.

Najczęstsze pytania

Czy spodnie Portwest CH11 chronią całą nogę?

Według oznaczenia typ A chroni przód nóg. Tył nogawek nie jest objęty tym typem ochrony.

Czy klasa 1 wystarczy przy każdej pilarce?

Nie. Klasa 1 to badanie przy 20 m/s. O wyborze decyduje ocena ryzyka i parametry pilarki.

Czy tkanina jest wodoodporna?

Producent opisuje wykończenie jako odprowadzające wodę. To ochrona przed deszczem i wilgocią, a nie odzież przeciwdeszczowa.

Jak dobrać rozmiar spodni CH11 dla zespołu o różnym wzroście?

Dopasuj obwód w pasie do tabeli producenta. Pas jest elastyczny, ale wewnętrzna długość nogawki wynosi 79 cm we wszystkich rozmiarach, więc przy wysokich osobach sprawdź długość zewnętrzną.

Normy i certyfikaty

  • EN 11393 Class 1, Type A (-2:2019)
  • KWF (Certified to KWF standard)

Laboratorium: SATRA Technology Europe Ltd | Nr certyfikatu: 2777/25823-01/E00-00

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Czarny

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL
Obwód w pasie ciała (zakres) (cm)76-8084-8892-96100-104108-112
Obwód w pasie (bez rozciągania) (cm)72808896104
Obwód w pasie (rozciągnięty) (cm)8896104112120
Długość nogawki (wewnętrzna) (cm)7979797979
Długość nogawki (zewnętrzna) (cm)106107108109110
Szerokość dołu (cm)4949494949

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Spodnie Oak CH11 Portwest
Portwest Spodnie Oak – CH11
386,98 zł netto475,99 zł brutto