Portwest Komplet przeciwdeszczowy Sealtex Classic – L450

201,62 zł netto247,99 zł brutto

Komplet przeciwdeszczowy Portwest L450 Sealtex Essential to kurtka i spodnie z tkaniny 95% PVC, 5% PU o gramaturze 330 g/m², ze szwami zgrzewanymi. Zgodnie z EN 343 (2019) ma klasę 4:1 X: najwyższą odporność na przenikanie wody i oddychalność klasy 1. Przeznaczony do pracy na zewnątrz w deszczu.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Komplet przeciwdeszczowy Sealtex Classic - L450

Kolor: Granatowy

RozmiarCena / szt.Ilość
S 201,62 zł netto247,99 zł brutto
M 201,62 zł netto247,99 zł brutto
L 201,62 zł netto247,99 zł brutto
XL 201,62 zł netto247,99 zł brutto
2XL 201,62 zł netto247,99 zł brutto
3XL 201,62 zł netto247,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

Specyfikacja produktu
Kod produktu L450
Marka Portwest
Kategoria Kombinezony przeciwdeszczowe, Ochrona przed niepogodą
Normy i certyfikaty EN 343 Class 4:1 X (WP 5,000mm)
Materiał Materiał wierzchni: Sealtex Essential: 95% PVC, 5% PU 330g
Gramatura 330 g/m²
Kraj produkcji Mjanma
Pielęgnacja Pranie w procesie normalnym w temp. 30°C; Nie wybielać; Nie wirować; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 8
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL, 3XL
Kolory Granatowy

Komplet przeciwdeszczowy Portwest L450 Sealtex Essential to kurtka z kapturem i spodnie z tkaniny 95% PVC, 5% PU o gramaturze 330 g/m², przeznaczone do pracy na zewnątrz w deszczu. Szwy są zgrzewane wysoką częstotliwością, a odzież spełnia wymagania EN 343 w klasie 4:1 X. To praktyczny zestaw na stanowiska, gdzie liczy się szczelność, a nie oddychalność.

Konstrukcja i materiał

Tkanina Sealtex Essential jest zbudowana na bazie PVC z dodatkiem PU. Producent opisuje ją jako elastyczną i trwałą, z wykończeniem, po którym woda spływa z powierzchni. Podaje też właściwości grzybobójcze materiału. Szwy są zgrzewane, nie szyte, więc nie tworzą otworów, którymi woda mogłaby wnikać.

  • Regulowany kaptur z możliwością dopasowania.
  • Listwa z przodu kurtki chroniąca przed cząstkami.
  • Mankiety regulowane napami.
  • Regulowane ściągacze z zatrzaskami przy spodniach.
  • W pełni elastyczny pas w spodniach.
  • 2 kieszenie.
  • Kolor: granatowy; zestaw sprzedawany w jednej torbie.

Konserwacja według producenta: pranie w 30°C w procesie normalnym, bez wybielania, bez wirowania, suszenie rozwieszone bez wyżymania, bez prasowania i czyszczenia chemicznego.

Normy i co oznaczają w praktyce

Producent deklaruje zgodność z EN 343 (wersja 2019), klasa 4:1 X, WP 5 000 mm. Zestaw jest środkiem ochrony indywidualnej kategorii I według rozporządzenia (UE) 2016/425.

  • 4 – odporność na przenikanie wody w skali 1–4, czyli najwyższa klasa.
  • 1 – oddychalność w skali 1–4, czyli najniższa. Oznacza ograniczony czas ciągłego noszenia, zwłaszcza przy wysiłku fizycznym i w cieple.
  • X – test w wieży deszczowej nie został wykonany.

Zestaw nie jest odzieżą ostrzegawczą, trudnopalną ani spawalniczą. Nie chroni przed chemikaliami, a producent nie deklaruje dla niego widzialności według EN ISO 20471.

Zastosowanie i dobór

Komplet sprawdzi się przy pracach porządkowych, w budownictwie, ogrodnictwie, logistyce na placu, komunalnie i w rolnictwie, szczególnie przy pracy dorywczej lub zmiennej pogodzie. Przy długotrwałej, intensywnej pracy fizycznej klasa oddychalności 1 oznacza gromadzenie wilgoci pod odzieżą. Warto wtedy planować przerwy albo rozważyć odzież o wyższej klasie oddychalności.

Tabela producenta podaje obwód klatki piersiowej gotowej kurtki od 114 cm (S) do 146 cm (XXL) oraz 154 cm w rozmiarze 3XL. Krój jest obszerny, dlatego pod spód zmieści się ciepła warstwa. Przy doborze porównaj obwód ciała z zakresem w tabeli, a nie z rozmiarem zwykłej odzieży. Do pracy na drogach potrzebna jest osobna odzież ostrzegawcza.

Zamówienia dla firm

Komplet L450 jest pakowany osobno dla każdego rozmiaru, co ułatwia wydawanie go pracownikom sezonowo lub na wymianę po zniszczeniu. Przy większych zespołach pomagamy dobrać rozmiary na podstawie tabeli wymiarów. ventabe bhp przygotowuje indywidualną wycenę dla firm zwykle w ciągu 24 godzin, wystawia faktury VAT i realizuje zamówienia cykliczne w całej Polsce. Napisz do nas, a przygotujemy ofertę.

Najczęstsze pytania

Co oznacza klasa 4:1 X w EN 343?

Pierwsza cyfra to odporność na przenikanie wody (4 z 4), druga to oddychalność (1 z 4), a X oznacza, że testu w wieży deszczowej nie wykonano.

Czy ten komplet nadaje się do pracy przy dużym wysiłku?

Raczej do pracy lekkiej lub z przerwami. Oddychalność klasy 1 oznacza ograniczony czas ciągłego noszenia, a materiał PVC źle odprowadza parę wodną.

Czy można prać komplet?

Tak, według producenta w 30°C w procesie normalnym, bez wybielacza, wirowania i prasowania. Suszyć rozwieszony, bez wyżymania.

Czy komplet zastępuje odzież ostrzegawczą?

Nie. Zestaw jest granatowy i nie ma deklarowanej normy EN ISO 20471. Na stanowiskach wymagających widoczności dobierz odzież z odpowiednią klasą.

Normy i certyfikaty

  • EN 343 Class 4:1 X (WP 5,000mm)

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Granatowy

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL, 3XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL3XL
Obwód klatki piersiowej ciała (zakres) (cm)92-96100-104108-112116-124128-132136-140
Obwód klatki piersiowej (cm)114122130138146154
Długość od kołnierza do mankietu (cm)828384858687
Długość od karku do dołu (cm)838485868788
Obwód w pasie ciała (zakres) (cm)76-8084-8892-96100-104108-112116-120
Obwód w pasie (bez rozciągania) (cm)6472808896104
Długość nogawki (wewnętrzna) (cm)787878787878
Obwód uda (5 cm poniżej szwu w kroku) (cm)697275788184

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Podstawowy komplet przeciwdeszczowy Sealtex (kurtka i spodnie) L450 Portwest
Portwest Komplet przeciwdeszczowy Sealtex Classic – L450
201,62 zł netto247,99 zł brutto