Portwest Ogrodniczki ostrzegawcze WX2 Eco Stretch – CD852

180,48 zł netto221,99 zł brutto

Ogrodniczki ostrzegawcze Portwest WX2 Eco Stretch CD852 to spodnie z szelkami z poliestrowo-bawełnianej tkaniny 245 g/m², z elastycznymi panelami i 16 kieszeniami. Spełniają EN ISO 20471 klasa 2, także po 50 praniach. Dostępne w kolorach żółty/czarny i pomarańczowy/czarny, w rozmiarach S–6XL.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Ogrodniczki ostrzegawcze WX2 Eco Stretch - CD852

RozmiarCena / szt.Ilość
S 180,48 zł netto221,99 zł brutto
M 180,48 zł netto221,99 zł brutto
L 180,48 zł netto221,99 zł brutto
XL 180,48 zł netto221,99 zł brutto
2XL 180,48 zł netto221,99 zł brutto
3XL 180,48 zł netto221,99 zł brutto
4XL 180,48 zł netto221,99 zł brutto
5XL 180,48 zł netto221,99 zł brutto
6XLniedostępny 180,48 zł netto221,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

Specyfikacja produktu
Kod produktu CD852
Marka Portwest
Kategoria Odzież ostrzegawcza Hi-Vis, Ogrodniczki ostrzegawcze
Normy i certyfikaty EN ISO 20471 Class 2 • RIS 3279 TOM Issue 2 (Orange Only)
Certyfikat badania typu UE nr 2777/27027-01/E00-00 (jednostka badawcza: SATRA Technology Europe Ltd)
Materiał Materiał wierzchni: Kingsmill Polycotton Eco: 65% Poliester z recyklingu, 35% Bawełna 245g; Tkanina kontrastowa: Stretch poliestrowy Kingsmill: 93% Poliester, 7% Elastan
Gramatura 245 g/m²
Kraj produkcji Bangladesz
Pielęgnacja Pranie w procesie normalnym w temp. 40°C; Nie wybielać; Nie wirować; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie; Najwyżej 50 prań
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 16
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL, 6XL
Kolory Pomarańczowo-czarny, Żółto-czarny

Ogrodniczki ostrzegawcze Portwest WX2 Eco Stretch CD852 to spodnie z szelkami do pracy w widocznej odzieży, wykonane z tkaniny Polycotton Eco (65% poliester z recyklingu, 35% bawełna) o gramaturze 245 g/m². Spełniają EN ISO 20471 klasa 2, także po 50 praniach. Mają elastyczne panele, wykończenie Texpel Eco odpychające wodę i plamy oraz 16 kieszeni na narzędzia i dokumenty.

Konstrukcja i materiał

Tkanina wierzchnia to Kingsmill Polycotton Eco. Wstawki kontrastowe wykonano ze stretchu poliestrowego (93% poliester, 7% elastan), dzięki czemu ogrodniczki pracują razem z ciałem przy kucaniu i schylaniu. Pas jest częściowo elastyczny, a szelki regulowane trwałymi klamrami.

  • Texpel Stain Eco: wykończenie odpychające wodę i plamy, które ogranicza przemakanie przy zachlapaniu. To nie jest odzież przeciwdeszczowa.
  • Tkanina UPF 40, blokująca 98% promieniowania UV.
  • 16 kieszeni, w tym dwuwarstwowa na klatce piersiowej z zamkiem i przegrodą na długopis, kieszeń na linijkę, kieszenie cargo z klapką i zamkiem oraz dwie naszyte kieszenie tylne.
  • Kieszenie na nakolanniki z dolnym wkładem.
  • Regulowany dół: wewnętrzna długość nogawki 79 cm (standard) lub 84 cm (wydłużona).

Normy i co oznaczają w praktyce

EN ISO 20471 klasa 2 oznacza średnią powierzchnię materiału fluorescencyjnego i odblaskowego. Klasa wynika z ilości materiału, a nie z koloru. Klasa 2 jest używana na drogach o umiarkowanym ruchu i na placach budowy. Przy szybkim ruchu często wymaga się klasy 3, którą zapewnia dopiero odpowiedni komplet odzieży. Dobór klasy należy oprzeć na ocenie ryzyka na stanowisku.

Producent deklaruje zgodność z rozporządzeniem (UE) 2016/425, kategoria II. Badanie typu wykonała jednostka SATRA Technology Europe Ltd (nr 2777). Deklaracja podaje też RIS 3279 TOM wydanie 2, wyłącznie dla koloru pomarańczowego. To brytyjska specyfikacja kolejowa. Nie zastępuje wymagań wewnętrznych zarządcy infrastruktury w Polsce, więc przy pracach przy torach sprawdź je osobno.

Zastosowanie i dobór

Ogrodniczki pasują do służb komunalnych, utrzymania dróg, budownictwa, logistyki i prac przy ruchu pojazdów. Szelki i wysoki stan chronią plecy przy schylaniu. Wygodnie nosi się je z kurtką lub bluzą ostrzegawczą tej samej serii.

Nie są odzieżą trudnopalną, spawalniczą ani chroniącą przed łukiem elektrycznym. Nie nadają się też do ochrony przed chemikaliami lub zimnem. Do mokrej pogody potrzebna jest warstwa przeciwdeszczowa.

Tabela rozmiarów producenta obejmuje S–6XL. Obwód w pasie bez rozciągania to od 44 cm (S) do 76 cm (6XL), a po rozciągnięciu od 49 do 81 cm. Wymiary te dotyczą gotowego wyrobu, więc przy zamówieniu dla zespołu porównuj je z pomiarem pracowników. Pranie: 40°C, bez wybielania, bez wirowania, bez prasowania i czyszczenia chemicznego. Najwyżej 50 prań.

Zamówienia dla firm

Przy ogrodniczkach CD852 rozmiary zespołu dobieraj według obwodu w pasie z tabeli producenta (S–6XL), pamiętając, że pas jest częściowo elastyczny. Osobno ustal, komu potrzebna jest wydłużona nogawka 84 cm zamiast standardowej 79 cm. Ogrodniczki łatwo uzupełnić kurtką lub bluzą ostrzegawczą tej samej serii, a przy zamówieniach cyklicznych zaplanować wymianę po osiągnięciu 50 prań. ventabe bhp obsługuje firmy w całej Polsce: indywidualną wycenę z rabatami przygotowujemy zwykle w ciągu 24 h, wystawiamy fakturę VAT i doradzamy przy doborze rozmiarów. Tej odzieży nie znakujemy, bo instrukcja Portwest mówi, że ubrania ostrzegawcze nie powinny mieć dodatkowych etykiet ani logo. Napisz do nas po wycenę lub stałą współpracę.

Najczęstsze pytania

Czy ogrodniczki CD852 są w klasie 2 czy 3?

Według deklaracji producenta mają klasę 2 EN ISO 20471. Wyższą klasę zapewnia dopiero komplet odzieży, którego klasę określa producent.

Czy certyfikat ostrzegawczy utrzymuje się po praniu?

Producent podaje zgodność z EN ISO 20471 po 50 praniach w 40°C. Po przekroczeniu tej liczby odzież należy wymienić.

Jaka jest długość nogawki?

Wewnętrzna długość nogawki to 79 cm w wersji standardowej i 84 cm po wydłużeniu, niezależnie od rozmiaru.

Czy ogrodniczki CD852 sprawdzą się w deszczu?

Wykończenie Texpel Eco odpycha wodę i plamy oraz ogranicza przemakanie przy zachlapaniu, ale to nie jest odzież przeciwdeszczowa. Do mokrej pogody potrzebna jest dodatkowa warstwa przeciwdeszczowa.

Czy kolor pomarańczowy i żółty różnią się normami?

Obie wersje mają EN ISO 20471 klasa 2. RIS 3279 TOM dotyczy tylko pomarańczowej.

Normy i certyfikaty

  • EN ISO 20471 Class 2
  • RIS 3279 TOM Issue 2 (Orange Only)

Laboratorium: SATRA Technology Europe Ltd | Nr certyfikatu: 2777/27027-01/E00-00

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Pomarańczowo-czarny, Żółto-czarny

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL, 6XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL3XL4XL5XL6XL
Obwód w pasie (bez rozciągania) (cm)444852566064687276
Obwód w pasie (rozciągnięty) (cm)495357616569737781
Obwód bioder (cm)515559636771757983
Szerokość dołu (bez rozciągania) (cm)21,522,523,524,525,526,527,528,529,5
Długość nogawki (wewnętrzna, standardowa) (cm)797979797979797979
Długość nogawki (wewnętrzna, wydłużona) (cm)848484848484848484
Wysokość stanu (przód) (cm)262728293031323334
Wysokość stanu (tył) (cm)373839404142434445

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Ogrodniczki ostrzegawcze WX2 Eco Stretch CD852 Portwest
Portwest Ogrodniczki ostrzegawcze WX2 Eco Stretch – CD852
180,48 zł netto221,99 zł brutto