Portwest Kurtka paroprzepuszczalna Sealtex AIR – S350

195,11 zł netto239,99 zł brutto

Kurtka przeciwdeszczowa Portwest S350 Sealtex AIR jest wykonana z poliestrowego trykotu powlekanego PU (180 g/m²) i ma zgrzewane szwy. Spełnia EN 343 klasa 4:1 X (5000 mm, 3000 g/m²/24 h) i EN 13034 typ PB[6], więc chroni przed deszczem i lekkimi rozpryskami chemikaliów. Granatowa, rozmiary S–3XL.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Kurtka paroprzepuszczalna Sealtex AIR - S350

Kolor: Granatowy

RozmiarCena / szt.Ilość
S 195,11 zł netto239,99 zł brutto
M 195,11 zł netto239,99 zł brutto
L 195,11 zł netto239,99 zł brutto
XL 195,11 zł netto239,99 zł brutto
2XL 195,11 zł netto239,99 zł brutto
3XL 195,11 zł netto239,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

Specyfikacja produktu
Kod produktu S350
Marka Portwest
Kategoria Kurtki przeciwdeszczowe, Ochrona przed niepogodą
Normy i certyfikaty EN 343 Class 4:1 X (WP 5,000mm, MVP 3000g/m2/24hr) • EN 13034 Type PB [6]
Certyfikat badania typu UE nr 24/07007/00/0161 (jednostka badawcza: Aitex)
Materiał Materiał wierzchni: Sealtex Air: 100% Poliester, trykot powlekany PU 180g
Gramatura 180 g/m²
Kraj produkcji Mjanma
Pielęgnacja Pranie delikatne w temp. 40°C; Nie wybielać; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 16
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL, 3XL
Kolory Granatowy

Kurtka przeciwdeszczowa Portwest S350 Sealtex AIR to paroprzepuszczalna kurtka robocza z poliestrowego trykotu powlekanego PU (180 g/m²), przeznaczona do pracy na zewnątrz w deszczu i przy kontakcie z drobnymi rozpryskami chemikaliów. Ma klasę 4 wodoszczelności według EN 343 i typ PB[6] według EN 13034. To środek ochrony indywidualnej kategorii III.

Materiał i konstrukcja kurtki Sealtex AIR

Wierzch to 100% poliester w splocie dzianinowym (trykot) z powłoką poliuretanową. Producent podaje wodoszczelność 5000 mm słupa wody i paroprzepuszczalność 3000 g/m² na dobę. Szwy są zgrzewane, więc woda nie przenika przez przeszycia. Tkanina ma rozciągliwość, co ułatwia pracę z uniesionymi rękami, a krój jest obszerny, by kurtka zmieściła się na odzieży o średniej grubości.

  • Zapięcie: dwustronny zamek błyskawiczny pod podwójną listwą zapinaną na napy.
  • Kaptur z regulacją oraz regulowany dół kurtki.
  • Mankiety regulowane napami i wewnętrzny elastyczny mankiet, który ogranicza wlewanie się wody do rękawa.
  • Rozcięty karczek na plecach, który poprawia odprowadzanie pary wodnej.
  • 2 zabezpieczone kieszenie.
  • Kolor granatowy, rozmiary S–3XL, krój regularny.

Normy i co oznaczają w praktyce

Deklaracja zgodności UE wymienia EN 343:2019 oraz EN 13034, a certyfikat badania typu UE nr 24/07007/00/0161 wydała jednostka notyfikowana Aitex (NB 0161).

  • EN 343 klasa 4:1 X – pierwsza cyfra to odporność na przenikanie wody w skali 1–4, czyli tu najwyższa klasa. Druga cyfra to opór pary wodnej: klasa 1 jest najniższa w skali 1–4. Przy dużym wysiłku pod kurtką może więc zbierać się wilgoć i warto planować przerwy. „X” oznacza, że nie wykonano badania całej kurtki w wieży deszczowej.
  • EN 13034 typ PB[6] – ochrona części ciała (tu tułowia i ramion) przed lekkimi spray’ami, aerozolami ciekłymi i małymi rozpryskami pod niskim ciśnieniem. Instrukcja producenta wymienia badania z 10% wodorotlenkiem sodu, 30% kwasem siarkowym, o-ksylenem i butanolem. Typ PB[6] nie był badany jako cały kombinezon.

Typ PB[6] to najniższy poziom ochrony chemicznej. Kurtka nie chroni przed strumieniem cieczy, zanurzeniem, gazami ani oparami i nie zastąpi kombinezonu typu 3 lub 4.

Zastosowanie i dobór

S350 pasuje do pracy na zewnątrz przy długotrwałych opadach: w służbach komunalnych, budownictwie, rolnictwie, gospodarce wodno-ściekowej i na myjniach. Sprawdzi się tam, gdzie oprócz deszczu zdarzają się rozpryski rozcieńczonych środków myjących lub nawozów w płynie.

Kurtka nie jest odzieżą ostrzegawczą według EN ISO 20471, więc na drogi i place manewrowe potrzebny jest inny model. Nie ma też właściwości trudnopalnych ani antyelektrostatycznych. Pełną ochronę daje razem z wodoszczelnymi spodniami, które kurtka zachodzi na tyle, by przy schylaniu nie odsłaniać pasa.

Rozmiar dobiera się po obwodzie klatki piersiowej użytkownika według tabeli producenta:

Rozmiar S M L XL XXL 3XL
Obwód klatki użytkownika (cm) 92–96 100–104 108–112 116–124 128–132 136–140
Długość od karku do dołu (cm) 83 84 85 86 87 88

Zamówienia dla firm

Krój S350 jest obszerny i przewidziany na odzież o średniej grubości, więc przy zamówieniu dla zespołu rozmiary warto dobierać po obwodzie klatki piersiowej z tabeli producenta, uwzględniając warstwę noszoną pod spodem, np. polar. Kurtkę łatwo połączyć z wodoszczelnymi spodniami i rękawicami dobranymi do ryzyka na stanowisku. Przygotowujemy indywidualną wycenę dla firm, zwykle w ciągu 24 h, z fakturą VAT i rabatami ustalanymi w wycenie; obsługujemy też zamówienia cykliczne i doradzamy w doborze. Tej kurtki nie znakujemy. Napisz do nas, aby zapytać o wycenę lub stałą współpracę.

Najczęstsze pytania

Czy kurtka S350 nadaje się do pracy z chemikaliami?

Tylko przy małym narażeniu: lekkich spray’ach i drobnych rozpryskach pod niskim ciśnieniem (EN 13034 typ PB[6]). Do pracy ze strumieniem cieczy lub z gazami potrzebna jest odzież wyższego typu.

Jak prać kurtkę Portwest S350?

Pranie delikatne w 40°C, bez wybielania, prasowania i czyszczenia chemicznego. Suszyć rozwieszoną, bez wyżymania. Kurtki zabrudzonej chemikaliami nie pierze się w domu, a uszkodzonej nie naprawia, tylko wymienia.

Czy kurtka jest ocieplana?

Nie, to jednowarstwowa kurtka przeciwdeszczowa. Zimą nosi się ją na polarze lub kurtce ocieplanej, na co pozwala obszerny krój.

Co oznacza wodoszczelność 5000 mm?

To wynik badania słupa wody, jaki tkanina wytrzymuje bez przecieku. Razem ze zgrzewanymi szwami daje klasę 4 według EN 343, czyli najwyższą klasę odporności na przenikanie wody.

Normy i certyfikaty

  • EN 343 Class 4:1 X (WP 5,000mm, MVP 3000g/m2/24hr)
  • EN 13034 Type PB [6]

Laboratorium: Aitex | Nr certyfikatu: 24/07007/00/0161

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Granatowy

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL, 3XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL3XL
Obwód klatki piersiowej ciała (zakres) (cm)92-96100-104108-112116-124128-132136-140
Obwód klatki piersiowej (cm)114122130138146154
Szerokość dołu (cm)114122130138146154
Długość od kołnierza do mankietu (cm)828384858687
Długość od karku do dołu (cm)838485868788
Obwód szyi (cm)53,454,75657,358,659,9

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Kurtka paroprzepuszczalna Sealtex AIR S350 Portwest
Portwest Kurtka paroprzepuszczalna Sealtex AIR – S350
195,11 zł netto239,99 zł brutto