Portwest Kurtka ocieplana Limax – S505

182,11 zł netto223,99 zł brutto

Kurtka ocieplana Portwest Limax S505 to kurtka przeciwdeszczowa z tkaniny poliestrowej ripstop powlekanej PCV (230 g), z polarowym ociepleniem korpusu i taśmowanymi szwami. Ma klasyfikację EN 343 klasa 3:1 X (WP 5000 mm), więc chroni przed deszczem i wiatrem podczas pracy na zewnątrz. Dostępna w rozmiarach S–XXXL, w kolorze czarnym i granatowym.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Kurtka ocieplana Limax - S505

RozmiarCena / szt.Ilość
S 182,11 zł netto223,99 zł brutto
M 182,11 zł netto223,99 zł brutto
L 182,11 zł netto223,99 zł brutto
XL 182,11 zł netto223,99 zł brutto
2XL 182,11 zł netto223,99 zł brutto
3XLniedostępny 182,11 zł netto223,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

SKU: S505 Kategorie: , Znacznik: Marka:
Specyfikacja produktu
Kod produktu S505
Marka Portwest
Kategoria Kurtki ocieplane, Ochrona przed niepogodą
Normy i certyfikaty EN 343 Class 3:1 X (WP 5,000mm)
Materiał Materiał wierzchni: 100% Poliester Ripstop powlekany PCV 230g; Dodatkowe informacje o materiale podszewki: Korpus: 100% Poliester, polar 260 g Rękawy: 100% Poliester Taffeta 190T, 52g; Dodatkowe informacje o wypełnieniu: Rękaw: Wypełnienie 100% Poliester, 120g
Gramatura 230 g/m²
Kraj produkcji Chiny
Pielęgnacja Pranie w procesie normalnym w temp. 40°C; Nie wybielać; Nie wirować; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 10
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL, 3XL
Kolory Czarny, Granatowy

Kurtka ocieplana Portwest Limax S505 to kurtka przeciwdeszczowa z polarowym ociepleniem, przeznaczona do pracy na zewnątrz w chłodną i mokrą pogodę. Zewnętrzną warstwę tworzy poliester ripstop powlekany PCV o gramaturze 230 g, a szwy są taśmowane. Producent klasyfikuje ją według EN 343 jako 3:1 X (WP 5000 mm). Kurtka ma kaptur chowany w kołnierzu, cztery kieszenie i ukrytą kieszeń na telefon.

Konstrukcja i materiały

Tkanina wierzchnia to 100% poliester ripstop z powłoką PCV, 230 g. Splot ripstop ogranicza rozprzestrzenianie się przetarć i naderwań. Korpus jest podszyty polarem poliestrowym 260 g. Rękawy mają podszewkę taffeta 190T (52 g) i wypełnienie poliestrowe 120 g.

  • taśmowane szwy chroniące przed przemakaniem na łączeniach,
  • wykończenie tkaniny, z której woda spływa po powierzchni,
  • kaptur składany i chowany w kołnierzu,
  • listwa z przodu chroniąca przed cząstkami i przeciągiem,
  • regulacja mankietów na rzep oraz sznurek ze stoperami do dopasowania kurtki,
  • 4 obszerne kieszenie zapinane na zamki oraz ukryta kieszeń na telefon.

Normy i co oznaczają w praktyce

Kurtka ma klasyfikację EN 343 klasa 3:1 X (WP 5000 mm). Norma EN 343 dotyczy ochrony przed deszczem, wilgocią i wiatrem. Pierwsza cyfra to klasa wodoszczelności materiału i szwów. Klasa 3 jest najwyższą w skali tej normy. Druga cyfra to opór pary wodnej: klasa 1 jest najniższa, więc kurtka lepiej sprawdza się przy umiarkowanym wysiłku niż przy intensywnym, w którym pracownik się poci. Producent podaje wodoodporność 5000 mm słupa wody.

Deklaracja zgodności UE odnosi kurtkę do rozporządzenia (UE) 2016/425, kategoria I, i normy EN 343 (2019). To odzież chroniąca przed warunkami atmosferycznymi, a nie przed zagrożeniami chemicznymi, ogniem czy łukiem elektrycznym. Nie jest też odzieżą ostrzegawczą, więc przy ruchu drogowym wymaga uzupełnienia kamizelką lub odzieżą EN ISO 20471.

Zastosowanie i dobór

Limax S505 pasuje do stanowisk, na których pracownik spędza zmianę na dworze: budowa, utrzymanie terenów zielonych i infrastruktury, place magazynowe, logistyka zewnętrzna, serwis i montaż w terenie. Polarowe ocieplenie sprawdza się jesienią i wczesną wiosną. Przy mrozie pod spód zakłada się dodatkową warstwę.

Kurtka jest w kroju regularnym (R), w rozmiarach S–XXXL. Według tabeli producenta obwód klatki piersiowej wynosi: S 92–96 cm, M 100–104, L 108–112, XL 116–124, XXL 128–132, XXXL 136–140 cm. Długość wyrobu rośnie od 73 cm (S) do 78 cm (XXXL). Rozmiar dobiera się z uwzględnieniem warstwy ubrania pod spodem.

Zamówienia dla firm

Przy Limax S505 rozmiary warto dobierać dla całego zespołu według tabeli obwodów klatki piersiowej (S 92–96 cm do XXXL 136–140 cm) i z uwzględnieniem warstwy ubrania noszonej pod spodem. Kurtka nie jest odzieżą ostrzegawczą, więc na stanowiskach przy ruchu drogowym zestaw uzupełnia się kamizelką lub odzieżą EN ISO 20471. Indywidualną wycenę dla firmy przygotowujemy zwykle w ciągu 24 h, wystawiamy faktury VAT, a rabaty ustalamy w wycenie. Chętnie doradzimy w doborze i obsłużymy zamówienia cykliczne. Nadruk logo (termotransfer) wyceniamy osobno. Napisz do nas, aby uzyskać wycenę lub zacząć stałą współpracę.

Najczęstsze pytania

Czy kurtka S505 jest całkowicie wodoszczelna?

Ma klasę 3 wodoszczelności wg EN 343 (WP 5000 mm) i taśmowane szwy. Producent nie podaje innych parametrów, a przy bardzo długim, intensywnym deszczu zawsze liczy się też dopasowanie kaptura i mankietów.

Czy kurtka nadaje się na mróz?

Producent podaje ocieplenie polarem i wypełnienie rękawów 120 g, ale nie deklaruje zakresu temperatur. W niskich temperaturach warto dodać warstwę pod spód.

Czy to odzież ostrzegawcza?

Nie. Kurtka występuje w kolorze czarnym i granatowym i nie ma oznaczenia EN ISO 20471. Przy pracy w ruchu drogowym potrzebna jest odzież ostrzegawcza.

Czy kurtka S505 wystarczy na stanowisku przy ruchu drogowym?

Nie, to odzież chroniąca przed warunkami atmosferycznymi, a nie ostrzegawcza, bo nie ma oznaczenia EN ISO 20471. Przy ruchu drogowym trzeba ją uzupełnić kamizelką lub odzieżą wg EN ISO 20471.

Normy i certyfikaty

  • EN 343 Class 3:1 X (WP 5,000mm)

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Czarny, Granatowy

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL, 3XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL3XL
Obwód klatki piersiowej ciała (zakres) (cm)92-96100-104108-112116-124128-132136-140
Obwód klatki piersiowej (cm)114121128135142149
Szerokość dołu (bez rozciągania) (cm)110117124131138145
Długość rękawa (cm)4041,54344,54647,5
Obwód mankietu (cm)8081,58384,58687,5
Otwór na ramię (prosta) (cm)2728,53031,53334,5
neckline (cm)5758,56061,56364,5
Długość (cm)737475767778

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Kurtka ocieplana Limax S505 Portwest
Portwest Kurtka ocieplana Limax – S505
182,11 zł netto223,99 zł brutto