Portwest Kurtka Bomber Iona 4 w 1 – S435

275,60 zł netto338,99 zł brutto

Kurtka Portwest S435 Bomber Iona 4 w 1 to wodoodporna kurtka przeciwdeszczowa z poliestru Oxford 300D, przeznaczona do pracy na zewnątrz przy zmiennej pogodzie. Ma taśmowane szwy, odpinaną futrzaną podszewkę, odpinane rękawy i kaptur oraz taśmy odblaskowe. Klasa 3:1 X według EN 343 i typ B3 według EN 17353.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Kurtka Bomber Iona 4 w 1 - S435

RozmiarCena / szt.Ilość
S 275,60 zł netto338,99 zł brutto
M 275,60 zł netto338,99 zł brutto
L 275,60 zł netto338,99 zł brutto
XL 275,60 zł netto338,99 zł brutto
2XL 275,60 zł netto338,99 zł brutto
3XL 275,60 zł netto338,99 zł brutto
4XL 275,60 zł netto338,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

Specyfikacja produktu
Kod produktu S435
Marka Portwest
Kategoria Kurtki ostrzegawcze, Kurtki wielofunkcyjne ostrzegawcze
Normy i certyfikaty EN 17353 Type B3 • EN 343 Class 3:1 X (WP 15,000mm)
Certyfikat badania typu UE nr 2777/23477-01/E00-00 (jednostka badawcza: SATRA Technology Europe Ltd)
Materiał Materiał wierzchni: 300D Industry: 100% Poliester, 300D Oxford, Wykończenie plamoodporne, Podwójna powłoka PU 190g; Materiał podszewki: Ocieplina z futra poliestrowego 100% 365g; Dodatkowe informacje o materiale podszewki: Korpus/Rękaw: 100% poliester, 60 g; Dodatkowe informacje o wypełnieniu: Rękaw: Wypełnienie 100% poliester, 120g
Gramatura 190 g/m²
Kraj produkcji Mjanma
Pielęgnacja Pranie w procesie normalnym w temp. 40°C; Nie wybielać; Nie wirować; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 8
Dostępne rozmiary S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL
Kolory Czarny, Granatowy

Kurtka Portwest S435 Bomber Iona 4 w 1 to wodoodporna kurtka robocza z poliestru Oxford 300D z podwójną powłoką PU, przeznaczona do pracy na zewnątrz przy zmiennej pogodzie. Odpinane rękawy, futrzana podszewka, futrzany kołnierz i ukryty kaptur pozwalają dopasować ją do pogody. Taśmy odblaskowe poprawiają widoczność przy słabym świetle.

Konstrukcja i materiał

Materiał wierzchni to 100% poliester 300D Oxford z wykończeniem plamoodpornym i podwójną powłoką PU (190 g). Producent opisuje go jako odporny na przetarcie, a woda spływa z powierzchni tkaniny. Szwy są taśmowane, co ogranicza ryzyko przemoknięcia w miejscach połączeń. Rękawy i dół kurtki wykańcza dzianina.

Wersja 4 w 1 oznacza, że kurtkę można nosić w kilku konfiguracjach:

  • odpinana ocieplina z futra poliestrowego 365 g wraz z futrzanym kołnierzem,
  • odpinane na zamek rękawy (kurtka bez rękawów przy cieplejszej pogodzie),
  • ukryty, odpinany kaptur,
  • dwustronny zamek błyskawiczny i zapięcie na napy.

Kieszenie jest 8: dwie piersiowe zapinane na zamek, dwie dolne, kieszeń na rękawie, wewnętrzna kieszeń na klatce piersiowej oraz kieszeń na telefon. Do tego zaczep D na klucze lub identyfikator i pętla na radio. Częściowo elastyczny pas pozwala dopasować kurtkę do sylwetki, a ochrona podbródka zmniejsza otarcia przy zapiętym zamku.

Normy i co oznaczają w praktyce

Kurtka jest środkiem ochrony indywidualnej kategorii II według rozporządzenia (UE) 2016/425. Producent deklaruje zgodność z dwiema normami.

  • EN 343 klasa 3:1 X (WP 15 000 mm) – pierwsza cyfra to odporność na przenikanie wody. W wersji normy z 2019 r. skala wynosi 1–4, więc klasa 3 jest wysoka, ale nie najwyższa. Druga cyfra to oddychalność: klasa 1 oznacza ograniczony czas ciągłego noszenia, szczególnie przy dużym wysiłku. „X” oznacza, że testu w wieży deszczowej nie wykonano.
  • EN 17353 typ B3 – norma dotycząca odzieży o zwiększonej widoczności do średniego ryzyka. Dotyczy warunków, gdzie wystarczy widoczność przy słabszym świetle, a nie pracy przy szybkim ruchu drogowym.

Zastosowanie i dobór

Kurtka pasuje do pracy na zewnątrz: magazyny i place składowe, logistyka, budowy, utrzymanie terenów, prace porządkowe i komunalne. Sprawdzi się tam, gdzie w ciągu dnia zmienia się temperatura, a pracownik potrzebuje kieszeni na telefon, radio i identyfikator.

Nie zastępuje odzieży ostrzegawczej klasy 2 lub 3 według EN ISO 20471 przy pracach na drogach o dużym natężeniu ruchu. Nie jest też odzieżą trudnopalną ani spawalniczą. Przy intensywnym wysiłku fizycznym klasa oddychalności 1 może powodować przegrzewanie, więc warto planować przerwy.

Wymiary podaje tabela producenta. Obwód klatki piersiowej kurtki w rozmiarze M to 126 cm przy obwodzie ciała 100–104 cm, co daje zapas na warstwę ocieplającą pod spodem. Przy rozmiarach od S do 5XL zakresy obwodu ciała podane są w tabeli rozmiarów.

Zamówienia dla firm

Ze względu na zapas w obwodzie klatki piersiowej przy doborze rozmiarów dla zespołu warto zmierzyć pracowników w odzieży, którą noszą pod spodem zimą. ventabe bhp przygotowuje indywidualną wycenę dla firm, zwykle w ciągu 24 godzin, wystawia faktury VAT i pomaga dobrać rozmiary. Kurtkę można zamawiać cyklicznie w ramach stałej współpracy. Napisz do nas, a przygotujemy ofertę dla Twojego zespołu.

Najczęstsze pytania

Co oznacza klasa 3:1 X w EN 343?

Klasa 3 to odporność na przenikanie wody (skala 1–4), a 1 to oddychalność, czyli ograniczony czas ciągłego noszenia. X oznacza, że testu w wieży deszczowej nie wykonano. Producent podaje też słupa wody 15 000 mm.

Czy kurtka S435 zastępuje kamizelkę lub odzież ostrzegawczą?

Nie zawsze. Ma oznaczenie EN 17353 typ B3, dotyczące zwiększonej widoczności do średniego ryzyka. Przy pracy na drogach z intensywnym ruchem pracodawca dobiera odzież według oceny ryzyka, zwykle klasy 2 lub 3 według EN ISO 20471.

Jak prać i konserwować kurtkę?

Producent zaleca pranie w 40°C w programie normalnym, bez wybielania i bez wirowania. Suszyć rozwieszoną bez wyżymania, nie prasować i nie czyścić chemicznie. Odpinane elementy ułatwiają pranie osobno ocieplinę i płaszcz zewnętrzny.

Czy ocieplinę i rękawy można zdjąć?

Tak. Odpinane są futrzana podszewka, futrzany kołnierz, rękawy na zamek oraz ukryty kaptur. Dzięki temu jedna kurtka obejmuje chłodne, deszczowe i cieplejsze dni.

Normy i certyfikaty

  • EN 17353 Type B3
  • EN 343 Class 3:1 X (WP 15,000mm)

Laboratorium: SATRA Technology Europe Ltd | Nr certyfikatu: 2777/23477-01/E00-00

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Czarny, Granatowy

Rozmiar

S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarSMLXLXXL3XL4XL
Obwód klatki piersiowej ciała (zakres) (cm)92-96100-104108-112116-124124-132136-144148-152
Obwód klatki piersiowej (cm)118126134142150158166
Szerokość dołu (bez rozciągania) (cm)8492100108116124136
Długość od kołnierza do mankietu (cm)82838485868788
Długość pleców (środek) (cm)52545658606264
Długość (z paskiem) (cm)72747476767678
Obwód szyi (cm)60,461,96364,365,666,968,2
Obwód bicepsa (cm)59606162636465

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Kurtka Bomber Iona 4 w 1 S435 Portwest
Portwest Kurtka Bomber Iona 4 w 1 – S435
275,60 zł netto338,99 zł brutto