Portwest Kombinezon Sealtex Classic – S452

235,76 zł netto289,99 zł brutto

Kombinezon przeciwdeszczowy Portwest S452 Sealtex Classic z poliestrowego trykotu powlekanego PU 200 g/m² spełnia EN 343 w klasie 4:1 X. Zgrzewane szwy, składany kaptur i boczne otwory dostępowe pozwalają nosić go na odzieży roboczej podczas pracy w deszczu. Oddychalność klasy 1 sprawia, że najlepiej sprawdza się w chłodne dni.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Kombinezon Sealtex Classic - S452

RozmiarCena / szt.Ilość
S 235,76 zł netto289,99 zł brutto
M 235,76 zł netto289,99 zł brutto
L 235,76 zł netto289,99 zł brutto
XL 235,76 zł netto289,99 zł brutto
2XL 235,76 zł netto289,99 zł brutto
3XL 235,76 zł netto289,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

SKU: S452 Kategorie: , Znacznik: Marka:
Specyfikacja produktu
Kod produktu S452
Marka Portwest
Kategoria Kombinezony ocieplane, Ochrona przed niepogodą
Normy i certyfikaty EN 343 Class 4:1 X (WP 5,000mm)
Materiał Materiał wierzchni: Sealtex Classic: 100% Poliester, trykot powlekany PU 200g
Gramatura 200 g/m²
Kraj produkcji Mjanma
Pielęgnacja Pranie delikatne w temp. 40°C; Nie wybielać; Nie wirować; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Nie prasować; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 16
Dostępne rozmiary XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL
Kolory Granatowy, Zielony Leśny

Kombinezon przeciwdeszczowy Portwest S452 Sealtex Classic to jednoczęściowe ubranie z poliestrowego trykotu powlekanego PU (200 g/m²) przeznaczone do pracy na zewnątrz w deszczu. Spełnia EN 343 w klasie 4:1 X, czyli najwyższej klasie wodoszczelności. Zgrzewane szwy blokują przesiąkanie wody, a luźny krój pozwala nosić go na zwykłej odzieży roboczej.

Materiał i konstrukcja

Sealtex Classic to dzianina trykotowa ze 100% poliestru pokryta poliuretanem. Dzianinowa baza daje materiałowi elastyczność, której nie ma sztywna tkanina PVC. Według producenta tkanina przechodzi regularne badania hydrostatyczne i odporności powłoki na hydrolizę w niezależnych laboratoriach. Zewnętrzne wykończenie sprawia, że woda spływa z powierzchni zamiast w nią wsiąkać.

  • Odporność na przesiąkanie: 5000 mm słupa wody według producenta.
  • Szwy: zgrzewane taśmą, więc woda nie przenika przez otwory po igle.
  • Zapięcie: dwustronny zamek błyskawiczny pod podwójną listwą zapinaną na napy.
  • Kaptur: składany, nie przeszkadza, gdy nie pada.
  • Boczne otwory dostępowe: sięgniesz do kieszeni spodni noszonych pod kombinezonem bez rozpinania go.
  • Dopasowanie: elastyczny pas z tyłu, wewnętrzne elastyczne mankiety rękawów, regulowane ściągacze na zatrzaski.
  • Kolory: granatowy i zielony leśny; rozmiary XS–XXXL.

Normy i co oznaczają w praktyce

Oznaczenie EN 343 Klasa 4:1 X czyta się w trzech częściach:

  • 4 – wodoszczelność: najwyższa z czterech klas. Materiał i szwy wytrzymują długotrwały deszcz.
  • 1 – oddychalność (opór pary wodnej): najniższa klasa. Pot słabo odparowuje, więc przy wysiłku i w cieple pod spodem zbiera się wilgoć.
  • X – test w wieży deszczowej: nie był wykonywany. To badanie jest w normie opcjonalne.

Klasa 1 oddychalności oznacza ograniczony czas noszenia. Tabela z instrukcji producenta dla odzieży bez ocieplenia podaje dla klasy 1 około 60 minut przy 25°C, 75 minut przy 20°C, 100 minut przy 15°C i 240 minut przy 10°C. Przy niższych temperaturach limitu nie ma. Kombinezon to środek ochrony indywidualnej kategorii I według rozporządzenia (UE) 2016/425, na co producent wystawił deklarację zgodności UE.

Zastosowanie i dobór

S452 sprawdza się tam, gdzie praca w deszczu jest przerywana lub odbywa się w chłodzie. Przykłady to obsługa placów i magazynów zewnętrznych, prace komunalne i ogrodnicze, rolnictwo, nadzór na budowie, załadunek w portach i na rampach. Jednoczęściowa forma nie odsłania pleców przy schylaniu się, jak bywa w komplecie kurtka plus spodnie.

Ograniczenia warto znać przed zakupem:

  • Nie ociepla. Zimą nosi się go jako warstwę zewnętrzną na odzieży ocieplanej.
  • Nie ma elementów fluorescencyjnych ani odblaskowych, więc nie zastępuje odzieży ostrzegawczej przy ruchu pojazdów.
  • Nie jest odzieżą chroniącą przed chemikaliami, płomieniem ani przy spawaniu.
  • Przy ciężkiej pracy fizycznej w temperaturze powyżej 20°C pracownik szybko się zgrzeje. Wtedy lepiej sprawdza się odzież o wyższej klasie oddychalności.

Rozmiar dobiera się z myślą o tym, co będzie pod spodem. Według tabeli producenta rozmiar M ma 124 cm obwodu klatki piersiowej, a XL 140 cm. Długość nogawki wewnętrznej wynosi 78 cm we wszystkich rozmiarach od M do 3XL. Elastyczny pas ma w M 100 cm bez rozciągania i 118 cm po rozciągnięciu.

Zamówienia dla firm

Kombinezon S452 nosi się na odzieży roboczej lub ocieplanej, więc rozmiary dla zespołu najlepiej rozpisać według tabeli producenta, uwzględniając warstwę spod spodu: osobom pracującym zimą w grubej kurtce warto zamówić rozmiar większy. Do kombinezonu dobierzemy kalosze, rękawice i kask, a przy odzieży ostrzegawczej doradzimy zestaw na pracę przy ruchu pojazdów. Indywidualną wycenę dla firmy przygotowujemy zwykle w ciągu 24 h, rabaty ustalamy w wycenie, a dokumenty wystawiamy jako faktury VAT; chętnie obsłużymy też zamówienia cykliczne przed sezonem jesiennym i wiosennym. Napisz do nas, a przygotujemy ofertę lub zaproponujemy stałą współpracę.

Najczęstsze pytania

Czy kombinezon S452 nadaje się na cały dzień pracy w deszczu?

Wodoszczelność klasy 4 to wytrzymuje. Ograniczeniem jest oddychalność klasy 1. W chłodzie, przy około 10°C i poniżej, czas noszenia jest długi lub nieograniczony. W ciepły dzień zaplanuj przerwy na zdjęcie kombinezonu.

Jak prać kombinezon Sealtex Classic?

Producent zaleca pranie delikatne w 40°C bez wirowania i wybielania. Suszyć na wieszaku bez wyżymania. Nie prasować i nie czyścić chemicznie, bo temperatura i rozpuszczalniki niszczą powłokę PU.

Czym różni się kombinezon S452 od kompletu kurtka plus spodnie?

Kombinezon nie ma przerwy w pasie, przez którą woda dostaje się pod ubranie przy pochylaniu i klęczeniu. Komplet łatwiej zdjąć częściowo, na przykład przy cieplejszej pogodzie. Do pracy w schylaniu lepszy jest kombinezon.

Czy S452 można nosić na odzieży zimowej?

Tak, taki jest zamysł producenta. Krój jest obszerny, a boczne otwory dają dostęp do kieszeni odzieży pod spodem. Przy grubej kurtce ocieplanej wybierz rozmiar większy niż zwykle i porównaj obwód klatki z tabelą.

Normy i certyfikaty

  • EN 343 Class 4:1 X (WP 5,000mm)

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Granatowy, Zielony Leśny

Rozmiar

XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarMLXLXXL3XL
Obwód klatki piersiowej (cm)124132140148156
Długość tułowia (kark–krocze) (cm)9899100101102
Obwód bioder (20 cm poniżej szwu w kroku) (cm)124132140148156
Długość od kołnierza do mankietu (cm)79,58284,58789,5
Otwór na ramię (cm)6465666768
Obwód mankietu (cm)33,53434,53535,5
Długość nogawki (wewnętrzna) (cm)7878787878
Obwód w pasie (bez rozciągania) (cm)100108116124132
Obwód w pasie (rozciągnięty) (cm)118126134142150

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Kombinezon Sealtex Classic S452 Portwest
Portwest Kombinezon Sealtex Classic – S452
235,76 zł netto289,99 zł brutto