Portwest Damskie spodnie ostrzegawcze PW3 Stretch – PW380

178,85 zł netto219,99 zł brutto

Damskie spodnie robocze Portwest PW380 PW3 Stretch to spodnie z dwukierunkowo elastycznej tkaniny Titanmill Plus Stretch (65% poliester, 33% bawełna, 2% elastan, 245 g/m²), z kieszeniami na nakolanniki ładowanymi od góry. Producent deklaruje zgodność z EN 14404 Typ 2 Poziom 0 przy użyciu z nakolannikami Portwest S156. Dostępne w kolorze czarnym, rozmiary 26–38.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Damskie spodnie ostrzegawcze PW3 Stretch - PW380

Kolor: Czarny

RozmiarCena / szt.Ilość
26 178,85 zł netto219,99 zł brutto
28 178,85 zł netto219,99 zł brutto
30 178,85 zł netto219,99 zł brutto
32 178,85 zł netto219,99 zł brutto
34 178,85 zł netto219,99 zł brutto
36 178,85 zł netto219,99 zł brutto
38 178,85 zł netto219,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

SKU: PW380 Kategorie: , Znaczniki: , Marka:
Specyfikacja produktu
Kod produktu PW380
Marka Portwest
Kategoria Odzież robocza, Spodnie robocze
Normy i certyfikaty EN 14404: 2004 + A1: 2010 Type 2 Level 0 (When used in combination with S156)
Materiał Materiał wierzchni: Titanmill Plus Stretch: 65% Poliester, 33% Bawełna, 2% Elastan 245g; Tkanina kontrastowa: 600D Industry: 100% Poliester 600D Oxford z powleczeniem PU
Gramatura 245 g/m²
Kraj produkcji Bangladesz
Pielęgnacja Pranie w procesie normalnym w temp. 60°C; Nie wybielać; Wirowanie wolnoobrotowe; Suszyć rozwieszone bez wyżymania; Temperatura prasowania max 150°C; Nie czyścić chemicznie
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 18
Dostępne rozmiary 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38
Kolory Czarny
Przeznaczenie Damskie

Damskie spodnie Portwest PW380 PW3 Stretch to spodnie robocze z elastycznej tkaniny skośnej Titanmill Plus Stretch o gramaturze 245 g/m², przeznaczone dla kobiet pracujących w budownictwie, utrzymaniu ruchu i na stanowiskach technicznych. Mają kieszenie na nakolanniki ładowane od góry, wzmocnienia z tkaniny Oxford i 10 kieszeni na narzędzia. Producent deklaruje zgodność z EN 14404 przy użyciu z nakolannikami S156.

Konstrukcja i materiał

Tkanina wierzchnia to 65% poliestru, 33% bawełny i 2% elastanu. Rozciąga się w dwóch kierunkach, więc nie krępuje ruchów przy kucaniu, wchodzeniu na drabinę czy pracy w pozycji klęczącej. Wzmocnienia w miejscach największego przetarcia wykonano z tkaniny kontrastowej 600D Oxford (100% poliester z powleczeniem PU). Producent stosuje też potrójne szwy.

  • 10 kieszeni: 2 boczne, 2 tylne (jedna otwarta, druga z klapką), kieszeń cargo na udzie, na długopis, na klucz, na przepustkę oraz ukryta kieszeń na telefon,
  • kieszenie na nakolanniki z górnym wkładem, bez zdejmowania spodni,
  • pętla na młotek i zaczep D w pasie na klucze lub identyfikator,
  • elastyczne wykończenie pasa z boku,
  • tkanina z filtrem UPF 40+, blokująca według producenta 98% promieni UV,
  • wykonanie niemagnetyczne: bez niklu i żelaza,
  • pranie w 60°C, bez czyszczenia chemicznego i bez wybielania.

Normy i co oznaczają w praktyce

Spodnie objęto deklaracją zgodności UE jako środek ochrony indywidualnej kategorii I według rozporządzenia (UE) 2016/425. Wskazana norma to EN 14404:2004 + A1:2010, czyli ochrona kolan podczas pracy w pozycji klęczącej.

  • Typ 2 – nakolanniki umieszczane w kieszeniach odzieży, a nie mocowane osobno na nodze.
  • Poziom 0 – najniższy poziom ochrony według normy, bez wymagania odporności na przebicie. Nie zakłada pracy na podłożu z ostrymi elementami.
  • Warunek producenta – zgodność dotyczy wyłącznie użycia razem z nakolannikami Portwest S156. Same spodnie, bez nakolanników, nie zapewniają ochrony kolan.

Producent nie podaje w dokumentach normy EN ISO 20471. Spodnie są czarne, więc nie zastępują odzieży o podwyższonej widzialności. Tam, gdzie ocena ryzyka tego wymaga, dobierz ją osobno.

Zastosowanie i dobór

Model pasuje do pracownic budowlanych, instalacyjnych, elektryczek, mechaniczek, magazynierek i ekip serwisowych, które często klękają i noszą przy sobie narzędzia. Kieszeń na udzie i pętla na młotek ułatwiają pracę bez torby. Tkanina bawełniano-poliestrowa nie jest odzieżą trudnopalną ani spawalniczą, ani chemoodporną.

Spodnie mają krój damski, wariant R (regular), a wewnętrzna długość nogawki we wszystkich rozmiarach wynosi 74 cm. Rozmiary 26–38 odpowiadają EU 34–46. Obwód w pasie bez rozciągania to od 76 cm (rozmiar 26) do 106 cm (rozmiar 38). Wysokość stanu z tyłu rośnie od 31,5 do 38,25 cm. Przy zamówieniu dla zespołu zmierzcie pracownice i porównajcie wymiary z tabelą producenta.

Zamówienia dla firm

Przy zamówieniu dla zespołu zacznij od zmierzenia pracownic i porównania wymiarów z tabelą producenta. Rozmiary 26–38 odpowiadają EU 34–46, a wewnętrzna długość nogawki jest stała we wszystkich rozmiarach (74 cm). Nakolanniki S156 dobieramy razem ze spodniami, bo tylko w takim zestawie producent deklaruje zgodność z EN 14404. Wycenę dla firmy przygotowujemy zwykle w ciągu 24 godzin, z fakturą VAT i rabatami ustalanymi w ofercie, a przy regularnych dostawach możemy realizować zamówienia cykliczne. Napisz do nas, a przygotujemy ofertę dla Twojego zespołu.

Najczęstsze pytania

Czy spodnie PW380 mają wbudowane nakolanniki?

Nie. Mają kieszenie na nakolanniki ładowane od góry. Nakolanniki kupuje się osobno, a zgodność z EN 14404 producent deklaruje dla zestawu ze S156.

Czy PW380 to odzież o podwyższonej widzialności?

Nie wynika to z dokumentów producenta. Podana jest tylko norma EN 14404, a spodnie są czarne. Gdy ocena ryzyka wymaga widzialności, dobierz osobną odzież zgodną z EN ISO 20471.

Czy spodnie nadają się do pracy przy elektronice?

Producent podaje, że są niemagnetyczne, bo nie zawierają niklu i żelaza. Nie są to jednak spodnie antystatyczne ani elektroizolacyjne, bo takich właściwości dokumenty nie deklarują.

W jakiej temperaturze można prać spodnie?

Zalecane jest pranie normalne do 60°C, bez wybielania i bez czyszczenia chemicznego. Suszy się je rozwieszone, a prasuje maksymalnie w 150°C.

Normy i certyfikaty

  • EN 14404: 2004 + A1: 2010 Type 2 Level 0 (When used in combination with S156)

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Czarny

Rozmiar

26, 28, 30, 32, 34, 36, 38

Marka

Tabela rozmiarów

Rozmiar26283032343638
Rozmiar EU40424446505254
Obwód w pasie (bez rozciągania) (cm)7681869196101106
Długość nogawki (wewnętrzna) (cm)74747474747474
Wysokość stanu (tył, bez paska) (cm)31,532,533,534,535,753738,25
Wysokość stanu (przód, bez paska) (cm)2021222324,2525,526,75

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta. Rozmiar EU wg przewodnika rozmiarów Portwest (długość nogawki Regular).

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Damskie spodnie ostrzegawcze PW3 Stretch PW380 Portwest
Portwest Damskie spodnie ostrzegawcze PW3 Stretch – PW380
178,85 zł netto219,99 zł brutto