Portwest Bluza szefa kuchni MeshAir Pro S/S – C738

75,60 zł netto92,99 zł brutto

Bluza szefa kuchni Portwest C738 MeshAir Pro S/S to odzież gastronomiczna z krótkim rękawem, uszyta z tkaniny poliestrowo-bawełnianej 190 g/m² z siatkowymi panelami pod pachami. Przeznaczona do pracy w gorącej kuchni, nadaje się do prania w 60°C. To odzież robocza bez certyfikowanej ochrony przed zagrożeniami.

Minimalne zamówienie: 200 zł netto (nie dotyczy produktów „Wysyłka 24h”).
Darmowa dostawa od 400 zł netto.

Zapytaj o cenę hurtową / zamówienie firmoweRabaty 5–10% w indywidualnej wycenie (od 2 000 zł netto). Wysyłka 48 h, faktura VAT, znakowanie odzieży logo firmy.

Zamów kilka rozmiarów naraz

Bluza szefa kuchni MeshAir Pro S/S - C738

RozmiarCena / szt.Ilość
2XS 75,60 zł netto92,99 zł brutto
XS 75,60 zł netto92,99 zł brutto
S 75,60 zł netto92,99 zł brutto
M 75,60 zł netto92,99 zł brutto
Lniedostępny 75,60 zł netto92,99 zł brutto
XL 75,60 zł netto92,99 zł brutto
2XLniedostępny 75,60 zł netto92,99 zł brutto
3XLniedostępny 75,60 zł netto92,99 zł brutto
0 szt.

Dokumentacja techniczna i atesty

Atesty udostępniamy do kontroli PIP i audytu.

Specyfikacja produktu
Kod produktu C738
Marka Portwest
Kategoria Kurtki dla przemysłu spożywczego, Odzież dla przemysłu spożywczego
Materiał Materiał wierzchni: Kingsmill Polycotton: 65% Poliester, 35% Bawełna 190g; Tkanina kontrastowa: MeshAir Pro: Siatka 100% Poliester
Gramatura 190 g/m²
Kraj produkcji Bangladesz
Pielęgnacja Pranie w procesie normalnym w temp. 60°C; Nie wybielać; Wirowanie wolnoobrotowe; Temperatura prasowania max 150°C; Profesjonalne czyszczenie chemiczne, tetrachloroeten, proces normalny
Opakowanie zbiorcze w kartonie: 36
Dostępne rozmiary 2XS, XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL
Kolory Biały, Czarny, Szary

Bluza szefa kuchni Portwest C738 MeshAir Pro S/S to odzież kucharska z krótkimi rękawami, przeznaczona do pracy w gorącej kuchni. Uszyto ją z tkaniny Kingsmill Polycotton (65% poliester, 35% bawełna, 190 g/m²) z siatką MeshAir Pro pod pachami, która poprawia przepływ powietrza. Ma ukryte, podwójne zapięcie z przodu i krój slim fit.

Konstrukcja i materiał

Tkanina wierzchnia ma skośny splot. Producent opisuje ją jako trwałą i odporną na odbarwienia. Wykończenie powierzchni sprawia, że woda spływa z tkaniny, co przydaje się przy drobnych zachlapaniach. Nie jest to odzież przeciwdeszczowa ani chroniąca przed płynami.

  • skład: 65% poliester, 35% bawełna, gramatura 190 g/m²;
  • panele z siatki MeshAir Pro (100% poliester) pod pachami;
  • ukryte zapięcie z przodu, które ułatwia zakładanie;
  • kieszeń na rękawie, jedna bezpieczna kieszeń oraz kieszeń na długopis;
  • wieszak do zawieszenia fartucha;
  • krój slim fit, krótki rękaw;
  • kolory: biały, czarny, szary.

Pranie i konserwacja

Bluzę można prać w pralce w 60°C w procesie normalnym. Producent zaleca wirowanie wolnoobrotowe, zakazuje wybielania i dopuszcza prasowanie do 150°C. Dopuszczalne jest też profesjonalne czyszczenie chemiczne w tetrachloroetenie. Pranie w 60°C ułatwia utrzymanie higieny odzieży w gastronomii, choć o procedurach decyduje system HACCP w danym zakładzie.

Status odzieży i co z tego wynika

Według deklaracji producenta C738 to odzież robocza, która nie wymaga certyfikacji, bo nie chroni przed określonymi zagrożeniami, takimi jak płomień, chemikalia czy elektryczność statyczna. Bluza nie zastępuje więc odzieży ochronnej. Przy kontakcie z gorącą parą, tłuszczem czy płomieniem pracodawca dobiera dodatkowe środki ochrony na podstawie oceny ryzyka stanowiska.

Zastosowanie i dobór

Bluza pasuje do kuchni restauracyjnych, cateringu, stołówek i zakładów przetwórstwa spożywczego. Siatka pod pachami sprawdza się tam, gdzie pracuje się długo przy wysokiej temperaturze. Krój slim fit jest dopasowany do sylwetki, dlatego osoby o szerszej budowie lub pracujące w warstwach powinny rozważyć większy rozmiar. Tabela producenta podaje obwód klatki piersiowej od 84 cm (XXS) do 148 cm (4XL), a długość pleców od 78 do 82 cm.

Zamówienia dla firm

Dla zespołu kuchennego warto zamówić bluzy na podstawie obwodów z tabeli rozmiarów, bo krój przylegający mocniej wybacza błędy w górę niż w dół. Firmom przygotowujemy indywidualną wycenę, zwykle w ciągu 24 godzin, wystawiamy faktury VAT i obsługujemy zamówienia cykliczne w całej Polsce. Bluzy w jednolitym kolorze można oznakować nadrukiem logo (termotransfer) na wycenę. Napisz do ventabe bhp, a dobierzemy rozmiary i ustalimy warunki stałej współpracy.

Najczęstsze pytania

Czy bluza C738 chroni przed poparzeniem lub gorącą parą?

Nie. Producent klasyfikuje ją jako odzież roboczą bez certyfikowanej ochrony przed zagrożeniami. Do zadań z ryzykiem kontaktu z gorącymi cieczami lub płomieniem potrzebne są dodatkowe środki ochrony dobrane do ryzyka.

Czy bluzę można prać w wysokiej temperaturze?

Tak, producent dopuszcza pranie w pralce w 60°C w procesie normalnym. Nie wolno jej wybielać, a prasować można do 150°C.

Do czego służy panel MeshAir Pro?

To siatka z poliestru pod pachami. Zwiększa przepływ powietrza w miejscu, gdzie podczas pracy w gorącej kuchni zbiera się najwięcej ciepła.

Jak dobrać rozmiar przy kroju slim fit?

Zmierz obwód klatki piersiowej i porównaj go z tabelą producenta (np. 108 cm dla M, 116 cm dla L). Gdy pod bluzą noszona jest dodatkowa warstwa, wybierz rozmiar większy.

Informacje o bezpieczeństwie produktu (GPSR)

Producent
Portwest Unlimited Company (Portwest UC)
Adres pocztowy producenta
Portwest House, IDA Industrial Park, Westport, Co. Mayo, F28 FY88, Irlandia
Kontakt elektroniczny z producentem
info@portwest.com, portwest.com/market/contact

Ostrzeżenia i instrukcje bezpieczeństwa znajdują się na etykiecie i w instrukcji dołączonej do produktu. Pytania o bezpieczeństwo produktu: biuro@ventabe.pl.

Waga Brak danych
Kolor

Biały, Czarny, Szary

Rozmiar

2XS, XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL

Marka

Tabela rozmiarów

RozmiarXXSXSSMLXLXXL3XL
Obwód klatki piersiowej (cm)8492100108116124132140
Długość rękawa (cm)44,54647,54950,55253,555
Długość pleców (cm)7878787881818282
Szerokość dołu (cm)829098106114122130138
Obwód w pasie (cm)808896104112120128136
Długość pleców (nogawka wydłużona) (cm)7779818385878991

Wymiary gotowego wyrobu w cm wg karty producenta.

Zobacz tabelę rozmiarów producenta (PDF)

Bluza szefa kuchni MeshAir Pro C738 Portwest z krótkim rękawem i wentylacją
Portwest Bluza szefa kuchni MeshAir Pro S/S – C738
75,60 zł netto92,99 zł brutto